П’ятий президент, лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко і скандальний кум президента РФ Віктор Медведчук з кожним днем все щільніше і глибше всідаються в один політичний “човен” . Обидві політсили жорстко критикують Офіс президента Володимира Зеленського за спроби розправитися з політичними опонентами. Кожна атака на ОПЗЖ змушує Петра Порошенка нервувати і виправдовуватися.

П’ятому президенту чи не кожен день доводиться пояснювати, чому він, будучи “головним патріотом”, допустив політичне відродження Віктора Медведчука.

Чому у Петра Порошенка немає виразних відповідей на такі питання, але з’явився шанс врятуватися завдяки санкціям США проти Коломойського, пишу журналіст Володимир Шевчук, для матеріалу видання “Апостроф”.

Українські силовики продовжують “копати” під Віктора Медведчука. Раніше можливі бізнес-зв’язки з ОРДЛО, щодо яких СБУ проводить розслідування, стали підставою для введення санкцій проти формального власника телеканалів “112”, “Zik” і “NewsOne” нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Кінцевим власником активів в ЗМІ називають Віктора Медведчука. Також послідував удар по бізнес-активам кума Путіна.

Утім, рухи Медведчука в інформаційному полі для влади – явно в пріоритеті. Недарма нова спроба запустити новий проросійський канал на базі “Першого незалежного”, що належить одіозному екс-нардепу “Свободи” Ігорю Кривецькому, відомому також як “Пупс”, закінчилася невдачею – вже за годину після початку включення ефір був відключений.

Водночас спецслужбу зацікавило його інтерв’ю кремлівським пропагандистам RT, яке пан Медведчук дав після введення проти нього першої порції санкцій. У ньому він видав “на-гора” весь набір кремлівських штампів: “антиросійська істерія”, “печерна русофобія”, які нібито мають місце в нашій країні; а також “зовнішнє управління” Україна з боку США, вимога провести “федералізацію” України і відмовитися від інтеграції в НАТО, що нібито стане одним з інструментів повернення ОРДЛО під контроль Києва.

Наразі СБУ вивчає це інтерв’ю на предмет порушень з боку пана Медведчука. Зачепитися є за що. Бесіда, імовірно, була записана в Україні. В одному з епізодів журналістка вимовляє наступну репліку: “Сьогодні закрили три великих телеканали.

Тобто це означає, що нам, опозиційним журналістам, треба виїхати з країни і ми нічим не захищені?”. Дівчина говорила з вираженим “російським акцентом”, і з її слів можна зробити непрямий висновок, що “опозиційними журналістами”, в тому числі, працюють медійники з РФ, пов’язані з кремлівською пропагандою.

Крім цього, влада і силовиків явно цікавить можлива причетність ОПЗЖ до організації “тарифних майданів”, які на початку року прокотилися відразу в декількох регіонах.

“Так званими “тарифними майданами” диригували люди з групи Віктора Медведчука в ОПЗЖ. Соціальна база для протесту була, і в ОПЗЖ цим вдало скористалися. Хоча санкції РНБО не були відповіддю саме на “майдани”, але ефект проявився і тут. Як тільки відключили телеканали і наклали санкції на бізнес-активи, “майдани” припинилися. Це вчергове підтверджує, що протестні акції були сплановані саме як політична технологія”, – заявив “Апострофу” глава Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

Кожна дія Банковій щодо ОПЗЖ автоматично відбивається на “Європейській солідарності” і її лідері Петрі Порошенку, змушуючи його нервувати і робити помилки. Після перших санкцій проти проросійських сил в ЄС почали плутано виправдовуватися, чому Петро Порошенко призначив Віктора Медведчука представником України в ТКГ, знаючи, що той з 2014 року перебуває в списку санкцій США. Наступне питання – чому влада в період президентства Петра Порошенка не давала хід санкціям проти Віктора Медведчука?

Щоб згладити негатив, Петро Порошенко вперше публічно “наїхав” особисто на Віктора Медведчука, назвавши його “колабораціоністом”. Будучи главою держави, таких висловлювань він собі не дозволяв. Лише незадовго до президентських виборів Петро Порошенко про людське око доручив СБУ розібратися з доцільністю перебування пана Медведчука в ТКГ, якого він сам туди і призначив.

Потім, побоюючись санкцій з боку Банкової і РНБО, п’ятий президент оголосив про “покупку” телеканалу “Прямий”. За однією з версій, він це зробив, щоб особисто захищати підконтрольні активи від розслідування можливих зв’язків власників “Прямого” з бізнес-структурами Віктора Медведчука, які потрапили під санкції.

У результаті виникла трагікомічна ситуація. Петро Порошенко та Віктор Медведчук кинулися захищати пов’язані з ними телеканали, звинувачуючи Офіс президента в спробах розправитися з політичними опонентами. Обидва фігуранти, незважаючи на зовнішній антагонізм, опинилися в одному політичному “човні”. Чим сильніша влада розкручує історію з ОПЖЗ, тим болючіше стає саме лідеру “Європейської солідарності”.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.