Депутат-регіонал Гончаренко («ЄС») розписав план Порошенка-Разумкова-Железняка щодо фракції «Голос».
Железняк планує рішенням партії (більшість якої йому лояльна) ліквідувати фракцію «Голос» після того, як її нове керівництво обере нового голову. Таким чином усі 20 депутатів «Голосу» стануть позафракційними і Разумков почне формувати свою депутатську групу у ВР, про це повідомляє блогер Євгеній Прокопишин.
Я можу це доповнити: дійсно, Разумков виношує план по своїй групі (навіть уже є 2 робочі назви – «Розум» і «Честь» ), про це активно говорять «в кулуарах». Навіть уже відомий план, як групу зібрати: 7 депутатів від «Голосу» уже дали попередню згоду, 5 депутатів від «СН» і 2 позафракційні депутати – 14 з необхідних мінімум 17 депутатів, інших 3-х додасть Ахметов. Таким чином в групі Разумкова буде 6 депутатів від Ахметова, 5 від Разумкова, і по 3 від Богдана і Авакова, враховуючи те, що Разумков також під Ахметовим, то в олігарха фактично буде своя група з 11 депутатів (ще у нього близько 40 депутатів в інших фракціях).
Щоправда в такому плані олігархів Порошенка і Ахметова є одне проблемне місце – Разумков – якого в такому разі «СН» позбавить мандата про що прямо заявили в її керівництві («якщо Діма буде створювати власну групу ми відразу ж ініціюємо позбавлення його депутатського мандату»). Хоча, можливо, в цьому і є план олігархів — позбавити Разумкова мандату і вивести з гри, а потім ще більше підчинити і запрошувати на своє ТВ лише як «експерта» на їх же умовах. Подивимось як воно буде далі…
У цьому контексті варто також зазначити, що Железняка звільнили з посади голови фракції ще в липні. Цього тижня Олександра Устінова виконує обов’язки голови фракції “Голос”.
Народного депутата Олександру Устінову обрали тимчасовим виконувачем обов’язків голови фракції “Голос”. Кореспондент порталу “Коментарі” поспілкувалася з Олександрою Юріївною та запитала чому усунення відбулося саме зараз, а не тоді, коли було прийнято відповідне рішення.
Народний депутат розповіла, що колишній голова Верховної Ради не зачитував про звільнення колишнього голови фракції Ярослава Железняка з посади, а тому той вважався чинним очільником політсили. Хоча рішення про усунення Ярослава Железняка з посади голови фракції було прийнято голосами більшості фракції ще в липні.
“На жаль, це рішення блокувалося колишнім головою Верховної Ради, який є близьким другом Железняка. Є лист регламентного комітету, який чітко говорить про порушення регламенту. Тому що коли Железняк був призначений на посаду, він обіймав посаду заступника голови податкового комітету. Це єдиний голова фракції в парламенті, який паралельно обіймав дві посади. Це порушення закону”, – наголосила Олександра Устінова.
Увесь цей час фракція не проводила засідання. На наступному пленарному тижні, в понеділок, буде проведено засідання фракції на якому буде обрано нового голову і заступника. Нардеп висловила сподівання, що буде обрано нового керівника в легітимний спосіб. Цього тижня вона очолює тимчасово фракцію “Голос”.
“Після того, як він вже не обіймає посаду голови фракції, робота фракції буде розблокована. Тому що більше ніж півроку жодних засідань фракції не проводилося. Документи, які він надсилав від імені фракції, з членами фракції ніколи не обговорювалися”, — запевнила Устінова.