Україна не отримує достатньої допомоги Заходу у протистоянні з Росією, оскільки це протистояння офіційно не назване війною, – передає Корупція Інфо
«Якби ми відштовхнулися сьогодні від офіційного визначення на рівні парламенту того, що в нас іде вітчизняна війна з російським путінським окупантом, це по-іншому б артикулювалося у світі. Захід спекулює визначенням «антитерористичної операції» і вмиває руки від виконання обов’язків, що взяв на себе», — сказав третій Президент України в ефірі телеканалу ZIK.
«У цьому й полягає проблема дефініцій — якщо у нас не війна, то втручатись у внутрішній конфлікт справді ніхто не буде. А якщо війна — це зовсім інша розмова, тим паче що гарантія недопущення втрати нашої територіальної цілісності та політичного суверенітету виписана на найвищому рівні», — додав Ющенко.
Також він заявив, що Мінські домовленості — це «явно російський план, за яким стоїть значна дипломатична робота, зокрема Німеччини, Франції».
Як відомо, раніше екс-президент Ющенко заявив, що анексія Криму – проблема політичного рішення. На момент анексії Криму в України була 190-тисячна армія і така ж зброя, як у Росії.
«Я б його (Крим, – Ред.) не здав, це точно. Це не була проблема зброї і збройного конфлікту. Це була проблема політичного рішення. Тому, коли порівнюють чисельність армії, кількість «Градів» і танків, в тому числі і в Криму, то я думаю, що це не має жодного відношення до врегулювання тодішньої ситуації на півострові», – сказав Ющенко.
На думку екс-президента, головною проблемою була відсутність політичної волі: «Якби була політична воля, то, я переконаний, що тієї блокади парламенту не було б. Нам потрібно було захищати силою свої інститути влади, перш за все парламент, і не давати можливість розпускати руки путінським молодикам».
Ющенко вважає, що анексуючи Крим, Путін найбільше боявся створення «організованого опору» для трьох сотень «зелених чоловічків» і тих груп, які їхню роботу забезпечували.