Військовий експерт Олег Жданов розповів про дії партизанів на тимчасово окупованих територіях України. За його словами, відважні люди чинять спротив російським загарбникам. Так, днями вони перерізали дві логістичні артерії росіян.
Він додав, що український партизанський рух проти Росії стає дедалі потужнішим.
Внаслідок роботи партизанів успішно ліквідована одна із залізничних гілок, що веде з Джанкоя на материкову Україну. Вони підірвали залізничний міст, який розташований у районі населеного пункту Якимівка у Запорізькій області.
Також партизани попрацювали у Криму. Там вони підірвали залізничне полотно. Особливість полягає у тому, якщо полотно ще є шанс відремонтувати, то міст – неможливо.
“Росіяни пів року мучилися з Кримським мостом після підривів. Можна вважати, що залізнична артерія, яка йде на Мелітополь перерізана”, – сказав Жданов.
Водночас ні для кого не секрет, що російські війська готують провокацію на хімічному заводі «Кримський Титан», який розташований в Армянську в окупованому Криму, повідомив у своєму телеграм-каналі голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
За його словами, окупаційні війська завезли вибухівку на завод і мінують його територію. «Імовірний вибух стане причиною викиду в атмосферу тисяч тонн отруйних речовин і призведе до смертельної небезпеки людей і довкілля», – зазначив Прокудін. Він додав, що через такі дії російської армії можуть постраждати жителі Криму, семи областей України, а також Туреччина і сама Росія.
Своєю чергою промисловий еколог Анна Амбросова розповіла «Новинам Приазовʼя», що хімічні підприємства, крім окупованого Криму, зосереджені також у Донецькій і Луганській областях. Зараз вони або зупинені, або працюють на маленьких потужностях.
«Щодо «Кримського Титану», на жаль, достеменних відомостей немає, адже він знаходиться на окупованій території. Але так, розмірковуючи, це великотоннажне виробництво і туди залізничними складами доставляли сировину. Зараз знаючи, що Кримським мостом обмежене постачання – для вантажних потягів обмежений рух, через південь України, Маріуполь, підвозити щось, м’яко кажучи, небезпечно. А це дуже небезпечні вантажі. Тому, можемо сподіватися, що «Кримський титан» майже не працює, потужності майже не завантажені. Тому я не думаю, що будуть якісь катастрофічні наслідки, я думаю, що такого не буде. Певна небезпека є, але я думаю, що воно не розповсюдиться на великі території», – сказала Амбросова виданню Радіо Свобода.
У випадку аварії на «Кримському титані» постраждає, головним чином, навколишнє середовище, вважає експертка.
Зокрема, можуть бути кислотні опади, пожовтіння рослин. Люди в безпосередній близькості можуть відчути першіння в горлі, печію в очах, але довготривалі катастрофічні наслідки для здоров’я людей вона не може спрогнозувати.
Військовий експерт Павло Нарожний розповів, що у випадку аварії на «Кримському титані», перебувати на цій території буде небезпечно декілька днів.
«Я сам колись працював на «Сумихімпромі», це завод абсолютно ідентичний «Кримському титану». Там виробляється двоокис титана, титанів діоксид. Там при виробництві всього цього діла використовується сірчана кислота, стоять величезні місткості з цією сірчаною кислотою.
Якщо все це діло виллється, це означатиме те, що навколо цього заводу буде стоять величезна хмара парів цієї сірчаної кислоти. Дихати там буде, я думаю, неможливо в момент цієї катастрофи. Тобто всі, хто там знаходяться можуть отримати опіки шкіри, легень тощо. Питання декількох днів, може тижня, коли подує якийсь вітер, цю хмару кудись здує. І після того, на цьому місці все буде випалено, але армія там зможе пройти», – пояснив експерт.
На його думку, метою Росії є, у тому числі знищення індустріальних потужностей України. Нарожний також пояснив, чим важливе для окупантів таке підприємство як «Кримський титан».