ООН не є якимось наднаціональним органом, це не є світовий уряд. Не можна покладати на ООН сподівання і відповідальність за те, що держави-члени не здатні вирішити між собою. ООН – це інструмент, яким треба вміти користуватися.
Про це в ефірі популярного телеканалу заявив екс-міністр закордонних справ України (2010 – 2012) Костянтин Грищенко.
Як повідомлялося, Петро Порошенко виступив на Генасамблеї ООН 26 вересня. Український Президент у своїй промові згадав про миротворців, а також передасть ноту про припинення «дружби» з РФ.
Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня
«ООН не є якимось наднаціональним органом, це не є світовий уряд, це всього-на-всього структура, яка об’єднує близько 200 суверенних держав. Устав організації був погоджений у Сан-Франциско ще наприкінці Другої світової війни і з того часу він практично не змінювався. Не можна покладати на ООН сподівання і відповідальність за те, що держави-члени не здатні вирішити між собою», – зазначив екс-міністр.
За його словами, ООН – це тільки майданчик для взаємодії держав, а не щось окреме від них. Пан Грищенко зауважив, що генеральний секретар не може давати вказівки ні Путіні, ні Трампу, і насправді він чекає від них можливості хоч щось зробити.
«Якщо є узгоджений підхід вирішення проблем у рамках Ради безпеки ООН, тоді організація має мандат і можливість діяти. Але не варто говорити, як дуже багато заявляють серед тих, хто звертається до теорії змов і популізму, що ООН не вирішує проблему, скажімо, Ізраїльсько-Палестинського миру або ніяк не здатна налагодити проблему на Кіпрі. Це часте явище, коли нездатність тих чи інших держав, включно з нашою, вирішити свої проблеми перекладають це на ООН», – переконаний Грищенко.
Грищенко переконаний, що ООН – це інструмент, яким треба вміти користуватися і використовувати його в тій мірі, в якій організація дійсно має спроможність впливати на ситуацію.
«Просто заявляти, що ООН не попередила події 2014 року, я вважаю не правильно. У них не було можливості це попередити. ООН не має своїх збройних сил і не має можливості сама по собі діяти. Доки Росія має право вето в Раді безпеки ООН, доти таке буде продовжуватися. А спостерігаючи за розвитком організації впродовж її існування, я в це не вірю. А нам треба працювати в рамках діючого коридору, максимально використовувати ті можливості, які існують», – вважає гість програми.