Кабінет міністрів України не мав права приймати рішення про збільшення ціни на газ на 23,5%.
Про це в ефірі одного з телеканалів заявив кандидат в президенти України і лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.
"Кабміну закон дав право коригувати певну ціну, трошки коригуючи рентабельність. Оскільки розвитку немає, то рішення незаконне. Це не ринок, коли ціна встановлюється адміністративно", – сказав політик.
Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона
За словами Гриценка, уряду не потрібно "переводити на МВФ свою безпорадність", оскільки "Фонд просто вимагає, щоб їхні гроші повернули назад".
Він додав, що МВФ під це підвищення має надати 3,9 мільярда доларів на 14 місяців – на перехідний період, поки не буде сформовано новий уряд після президентських і парламентських виборів.
"Але ці ж гроші Україна може отримати, якщо перекрити корупційні потоки на митниці. Через махінації на митниці бюджет не отримує 4 млрд. Тому, ви хочете підвищувати тарифи, але продовжувати красти і не перекривати схеми?", – обурився Гриценко.
Раніше політик запевнив, що тарифи можна знизити на третину, знищивши монополію і корупційну складову. За його словами, якщо проаналізувати структуру тарифів, можна знайти офшори, щоб уникати сплати податків, відсутність серйозних планів щодо модернізації мереж, свердловини, які не використовуються або використовуються неефективно. Після перегляду цієї структури, впевнений лідер "Громадянської позиції", є потенціал зменшення тарифів на третину.
Нагадаємо, Від 1 листопада 2018 року Кабмін підвищив ціну на газ для населення
Тепер ціна на газ для населення становитиме 8550 гривень за 1 тисячу кубічних метрів. Відповідне рішення уряд схвалив на засіданні 19 жовтня. Це означає, що ціни на газ зростуть на 23,5%. Нині тариф на газ для населення в Україні становить 6,9579 грн за 1 кубометр, він буде збережений до 1 листопада. Найголовнішою причиною, чому ціна була підвищена – від України цього вимагав МВФ. Підвищення вартості газу до ринкової для населення було однією (не єдиною) з умов для отримання чергового траншу кредиту від валютного фонду. Оскільки цього не сталося, МВФ призупинив програму кредитування, термін якої мав сплинути у березні 2019 року.