Збройні сили України готові до відсічі і не дозволять агресору захопити Харків чи Одесу, заявив міністр оборони Олексій Резніков.

За словами міністра, наразі лунають «оголошення» про початок широкомасштабного вторгнення Росії, і їх варто сприймати як додатковий спосіб зруйнувати наміри ворога.

«Кожен, хто бодай один раз дивився в очі нашим воїнам, впевнений – повторення 2014 не буде, агресору не взяти ані Київ, ані Одесу, ані Харків, ані будь-яке інше місто. Не сумнівайтеся – ЗСУ абсолютно готові до відсічі і не віддадуть українські землі!» – цитує Резнікова пресслужба міністерства оборони.

Міністр додав, що ситуація біля українських кордонів контролюється українською розвідкою, армією і дипломатами.

«Армія і добровольці змогли вистояти у 2014 році, коли „брат“ нахабно встромив ножа у спину. Тоді багато хто психологічно не був готовий чинити опір тому, з ким вчора сидів за одним столом. Зараз ситуація зовсім інша. У Кремлі це точно знають, і це важливий елемент стримування. Сьогодні ми маємо найбільш потужну армію в Україні за останні 15 років і найпотужнішу армію в Європі, наше військо очолюють бойові генерали і офіцери. Іловайськ, Дебальцеве залишили шрами на її серці, але загартували волю. Героїчна оборона Донецького і Луганського аеропортів, щоденний захист десятків населених пунктів — від Станиці Луганської до Широкиного — зробили бойовий дух незламним» — наголосив Міністр оборони України Олексій Резніков.

Окрім цього, Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний долучився до заяви Резнікова і сам висловився щодо ситуації, яка склалася.

Залужний вважає, що багато країн зараз по-справжньому усвідомлюють небезпеку дій Росії і емоційно це переживають. Україна пройшла через це 8 років тому і готова сьогодні дати відсіч агресору.

«420 тисяч українських воїнів і кожен без винятку командири уже дивилися в очі смерті. Командувачі видів, родів, командири бригад, батальйонів і рот — це фахівці своєї справи і патріоти своєї держави. Ми не віддамо ні клаптика Української землі!», — сказав Головнокомандувач ЗСУ.

Уже зараз на полігонах по всій території нашої країни проводиться активна фаза командно-штабних навчань «Заметіль-2022». Військові постійно підвищують свої оборонні спроможності, злагодженість підрозділів та військову майстерність.

Проводиться і підготовку інструкторів — операторів ПТРК «Корсар» і «Стугна-П» для навчання особового складу Сил тероборони ЗСУ. Також посилили оборону Києва.

«Ми пройшли війну і належну підготовку. Відтак, готові зустріти ворогів і не з квітами, а зі Стінгерами, Джавелінами та NLAW. Welcome to hell!», — заявив Валерій Залужний.

Олексій Резніков підсумував:

«Що робити наразі? Зберігати спокій, підтримувати Збройні Сили і дипломатів. Саме спокій зараз — головна зброя, яка може забезпечити нам надійний фундамент для оборони. Продовжувати звичайне життя, працювати — це забезпечувати нормальну економічну діяльність, а отже і можливість Збройних Сил захищати країну так і стільки, як і скільки потрібно. Зберігайте спокій і на своєму рівні робіть те, що від вас залежить, щоб ми всі разом ставали сильніше».