Євродепутат від Литви, говорячи про Калінінград, заявив, що він вийде з пропозицією судового позову на Єврокомісію.
Євросоюз ухвалив пакет санкцій проти Росії, але тепер за обмеження постачання товарів до Калінінграда звинувачують лише Литву. Немає секрету, що у Литви та ЄС різниця у думках.
Про це для 24 каналу сказав депутат Європейського парламенту Пятрас Ауштрявічюс. Він назвав країну, яка найбільше відстоює постачання товарів у Калінінград.
“Як може Німеччина настоювати на тому, щоб по Литві йшов якийсь коридор? А може ми тут почнемо говорити про коридор Данцигу? Забули історію 20 століття? Як може Шольц пропонувати такі умови, коли треба думати про сьомий і восьмий пакети санкцій, а не пропонувати, як їх обійти”,– сказав депутат.
Треба зауважити, що Литва має стояти на принципах
Ауштрявічюс не бачить у знятті санкцій з Калінінграда ні правової, ні економічної, ні логічної підстави. Він заявив, що є лише політика. Литва не хоче, щоб це лягло на її суверенітет.
“Є різні думки в Литві. Дехто думає, що треба продовжувати дискусії й шукати рішення. Яке ж тут рішення можна знайти? Маємо стояти на своїх принципах і відстоювати політику Євросоюзу, а не руйнувати такими пропозиціями берлінського канцлера”, – розповів депутат.
У будь-якому випадку може бути політична криза. Наслідки будуть відчутними.
Ауштрявічюс вважає, якщо Єврокомісія таки погодить поступки для Кремля, то у Литві буде політична криза, оскільки суспільство дуже реагує на ці рішення. Більше ніж 80% литовців за те, щоб продовжувати допомагати Україні.
Позиція Євросоюзу може ослабнути й втратити вплив. Я можу навіть виступити з пропозицією, щоб Литва подала в суд на Єврокомісію, яка не має права знімати санкції, пояснюючи їх, – заявив Ауштрявічюс.
Однак ще надто рано говорити про поразку.
За словами депутата, Німеччина назвала обмеження товарів, які потрапляють у Калінінградську область, ескалацією конфлікту. Країна наполягала на тому, щоб Єврокомісія дозволила всім товарам їхати до Калінінграда без затримок.
“Проте це лише проєкт. Дискусії не завершилися й рано казати про поразку”, – додав Ауштрявічюс.
Нагадаємо також, що у 7 пакеті санкцій відкоригують позицію щодо транзиту товарів через Литву в Калінінград
До 7 пакета санкцій Європи проти Росії має увійти коригування транзиту до Калінінграда через Литву. Ймовірно, будуть обмеження певних товарів, які агресор возить своєму анклаву.
Наразі це не офіційна інформація. Проте її 1 липня вже підтвердили журналістам Bloomberg анонімні джерела в керівництві Євросоюзу.
Наразі деякі офіційні особи Європи вже висловили своє занепокоєння щодо того, що на Литву може бути здійснений тиск. Адже країна вводить обмеження відповідно до санкцій, які узгоджені всім блоком. Люди та переважна більшість товарів поки продовжують вільно пересуватися через цю країну між двома частинами Росії.
Будь-які правила щодо застосування санкцій мають діяти для всього ЄС, а не лише для Литви. Москва пригрозила помститися країні-члену ЄС, якщо вона продовжить блокувати залізничні перевезення товарів, як-от сталь,– розповіло анонімне джерело журналістів.
Заборона на транзит великої кількості російських товарів має набути чинності вже в липні. Тому Європейська комісія намагається узгодити нові вказівки для того, щоб до цього часу запобігти загостренню ситуації.
Також цю інформацію підтвердили анонімні джерела Reuters. А от у Spiegel писали, що Німеччина хоче повністю скасувати блокування санкційних товарів до Калінінграда.
18 червня Литва офіційно заявила, що частково припинить транзит російських товарів, які потрапили під санкції ЄС. Мовиться про залізничні перевезення вантажів до Калінінграда. Під заборону потрапили майже 50% того, що доставляють до анклаву з Росії.
Щодо цього різко висловилися не лише офіційні представники Кремля, а й багато їхніх посіпак. Зокрема, 25 червня самопроголошений президент Білорусі Лукашенко сказав, що такі дії можна вважати оголошенням війни