Юридичне обґрунтування санкцій проти Медведчука кульгає по всіх фронтах. Тому будуть ще й суди, і пов’язана з ними тягомотина. Про це пише політичний та економічний експерт Тарас Загородній, далі передаємо його слова в оригіналі.

По-перше, багато активів записані на брата Медведчука. По-друге, немає юридичної підстави, на якій би вводилися ці санкції – хоча влада посилається на якісь розклади СБУ, все одно це позасудова розправа.

Для Зеленського це небезпечно тим, що зараз він похайпить на цій темі, отримає підтримку патріотичної громадськості, але політичні дивіденди отримає навряд чи. Порошенко все одно залишиться лідером цієї частини електорату. Зеленському вдасться відкусити від цього пирога максимум 2%, що ніяк не вирішить його проблем.

Порошенко підтримав введення санкцій проти Медведчука, але сам утримувався, оскільки розумів, що юридична підстава для подібних санкцій – дуже слабка. РНБО – це консультативний орган, і його рішення не мають прямої юридичної сили. Президент своїм указом погодив рішення РНБО, ввівши в дію рішення про санкції. Але при цьому влада обійшла судову систему: доказів немає, кримінальних справ немає, але влада стала “махати шашкою” і вводити санкції. Все це дуже нагадує сталінські трійки…

Порошенко розумів наслідки такого рішення, а тому не став переходити “червоні лінії”. А Зеленський дерзнув і тепер всі провідні політичні гравці в Україні дуже напружилися: адже не ясно, хто стане наступним після Медведчука, і що ще спаде на думку владі.

Судячи із заяв Данилова, їм може вистачити розуму затіяти перегляд підсумків приватизації, націоналізації і т.д. однак такими кроками Зеленський створить собі додаткові проблеми, а не отримає вигоди.

Зеленському слід було вводити санкції проти Медведчука рік тому, коли у нього була колосальна підтримка населення і високий рейтинг довіри. Зараз у нього війни на всіх фронтах: не зрозуміла позиція Заходу щодо України, українці бунтують через зростання тарифів, рейтинги влади падають.

Зеленський повторює шлях Ющенка, тільки в набагато гірших умовах. Якщо Ющенко хоча б розумів, де можна петляти, то нинішні хлопці ловлять хайп на порожньому місці, не отримуючи при цьому нічого.

Введені проти Медведчука санкції не матимуть особливих наслідків для політичної сили, членом якої він є, так як у ОПЗЖ є лідер – Юрій Бойко, є і дружні телеканали. У якомусь сенсі для Бойка санкції проти Медведчука навіть на руку, оскільки таким чином він позбавляється досить сильного конкурента, який завжди вів свою власну гру, і йому було складно що-небудь заперечити.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.