Українська армія впроваджує нову тактику ведення бойових дій в районах Донбасу та Херсонської області, спрямовану на завдання максимальних втрат ворогові, зберігаючи при цьому життя своїх солдатів. Українці намагаються взяти російські війська в оточення та ефективно знищують ворожі колони. Таку думку висловив історик та військовий аналітик Дмитро Чернишевський.
За словами Чернишевського, генерал Залужний вже анонсував нову стратегію України, яка полягає в заподіянні максимальних втрат російській стороні при максимальному збереженні життя власних солдатів. Нова тактика проявляється у боях за Кринки на правобережжі Херсонської області та Авдіївку на Донбасі.
«Генерал Залужний вже сказав, у чому нова стратегія України — заподіяння максимальних втрат Росії при максимальному збереженні своїх солдатів… Я побачив перші намітки нової тактики ЗСУ у битвах за Авдіївку та у Кринок. Вони там однакові за малюнком бою: росіяни пруть, а українці їх молотять.
У битвах за Авдіївку та у Кринках, за словами Чернишевського, українські сили використовують артилерійсько-мінометний вогонь та маневрені операції, спираючись на високі укріплені позиції. Тактика виявилася ефективною, а співвідношення втрат в Авдіївці склало 1:10. Це вже визнали кремлівські ЗМІ.
«І ось ми отримуємо перші відомості, що росіяни увірвалися до Авдіївки… Я напружився, думав, ну ось почалося, знову як у Бахмуті. І раптом… йде інформація про контратаки українських, більш підготовлених, які зрізали практично вклинення російських військ… Там російський десант , що прорвався, він «на соплях» висить…
Чернишевський зазначив, що українці не втягуються у масові міські бої з великими втратами, як це сталося у Бахмуті. Замість цього, вони вдаються до кмітливих та маневрених операцій, спрямованих на взяття в облогу та завдання максимальних втрат ворогові. У разі прориву російських військ до Авдіївки, українці застосовують контратаки та тактичні маневри для вибивання прориву та відновлення ситуації.
Ця тактика не лише сковує великі сили противника, але й надає українській армії час для будівництва ліній оборони. Подібний підхід сприяє досягненню стратегічних цілей та може мати психологічний вплив на російські війська, зазначив історик.
«Те ж саме стосується Кринок… Там 300 осіб (українських солдатів — ред.) сковують три бригади (ЗС РФ — ред.), а по цих бригадах зверху з правого берега весь час «цвяхить» українська артилерія. Це ж чудово… І поки це буде, триматимуть Кринки», — констатував Чернишевський.
Російські підрозділи знову намагались вдарити в напрямку Авдіївки, але цей раз їхні атаки провалилися через відсутність успішних просувань. Австрійський військовий аналітик Том Купер повідомив, що російські військові намагалися штурмувати Авдіївський коксохімічний завод, проте високі будівлі на заводі слугували платформою для кулеметів і снайперів Збройних Сил України, які ефективно стріляли по штурмовим групам росіян.
«Російські підрозділи продовжують надсилати атаки в бік Авдіївського коксохімічного заводу, але товсті висотні будівлі є платформою для кулеметів і снайперів ЗСУ, які перестрілюють штурмові групи росіян ще до того, як вони досягають українських позицій», — зауважив Купер.
Аналітик наголосив, що Росія вже декілька місяців намагається просунутися на схід від Авдіївки, але їй вдалося зайняти лише 500 метрів у двох невеликих скупченнях будинків. Невдачі спостерігалися в наступах з боку Веселого, і дорога, що веде до Веселого, постійно перехоплюється артилерією та безпілотниками. Зафіксовано вибух однієї колони із семи автомобілів на цій дорозі.
Аналізатор відмітив, що річка, яка розташована за два кілометри на захід від Кам’янки, грає важливу роль у допомозі Україні, обмежуючи напрям атак та ускладнюючи постачання позицій, якщо лісосмуги захоплені.