михайло ланьо

11 липня в Мукачеві відбулася перестрілка між "Правим сектором" і оточенням народного депутата України, члена депутатської групи "Воля народу" Михайла Ланьо. Стрілянина почалася в першій половині дня в спорткомплексі "Антарес", який належить Ланьо. За інформацією ЗМІ, стрілянина стала наслідком "розборок" між двома народними депутатами – Ланьо та Віктором Балогою.

Хто ж такий Михайло Ланьо?

Михайло Іванович Ланьо (17 листопада 1964р.) — український політичний діяч і кримінальний авторитет. Народний депутат України 7-го скликання (з 2012р.), член Партії регіонів. Кримінальний авторитет на прізвисько Блюк.

Коротко про біографію:
Народився у с. Куштановиця, Мукачівського району, Закарпатської області, УРСР.

Закінчив Ужгородський державний інститут інформатики, економіки і права, економічний факультет.

Трудова діяльність
1996–2003 рр. — президент ФК «Приладист».

2004–2006 рр. — президент ФК «Підгоряни».

З грудня 2006 р. — голова Федерації футболу Закарпаття.

З 2007 р. — член Виконкому ФФУ.

Депутат Мукачівської міськради (2002–2006рр.), депутат Закарпатської облради (2003–2012рр.).

2012–2014 рр. — народний депутат 7-го скликання від Партії регіонів.

з 2014 р. — народний депутат 8-го скликання від групи «Воля народу».

Звинувачення в організації контрабанди
Після зустрічі з Ланьо, яка згодом переросла в перестрілку між озброєними бандитами та міліцією з одного боку та бійцями Правого сектору з іншого, останні звинуватили нардепа Михайла Ланьо та начальника міліції Закарпаття Шаранича в організації в області каналу контрабанди сигарет. У цьому бізнесі їм на заваді стали бійці Правого Сектора, що повернулися з зони АТО. За словами бійця Правого Сектора, Ланьо їм погрожував і хвалився, що цією справою опікується також лідер "Українського вибору" Віктор Медведчук. Після словесних погроз Михайло Ланьо вирішив прибрати бійців Правого Сектора, залучивши свою команду озброєних бойовиків та загони місцевої міліції, що привело в результаті до стрілянини в Мукачево. Згодом, у своєму офіційному виступі Михайло Ланьо заявив, що безпосередньо перед перестрілкою розмовляв із командиром "Правого сектору" на Закарпатті про санаторії. 12 липня 2015р. Михайло Ланьо заявив, що до нього не приходили з СБУ і слідчі, однак обшук в його помешканні був проведений. Разом з тим нардеп не зазначив, хто саме проводив обшук його помешкання.

Судимість
Мав судимість за статею 206 ч. 2 Кримінального кодексу України. Кличка «Блюк». Лідер угруповання, що займалося рекетом в Закарпатті. Має зв'язки з контрабандистами, що займалися продажем українок в Туреччину, Угорщину й Австрію.

Відгуки: 

Михайло Ланьо – соратник Віктора Медведчука, колишній регіонал, нині депутат Верховної Ради. У кримінальних колах відомий як "Блюк", повідомляє "Єдність.Інфо".

У 1998 році Ланьо зі своїм шефом, кримінальним авторитетом Іваном Вінером ("Козі"), поїхав у справах. А незабаром Вінера знайшли вбитим. Ланьо був затриманий за підозрою у вбивстві Вінера. Його протримали під арештом три місяці, але зусиллями кримінальних кіл звільнили. Долею Ланьо займався особисто начальник міліції міста Мукачево Віктор Чепак, який за цю послугу став начальником УМВС Закарпаття. В умовах постреволюційної України Чепак балотувався на голову Антикорупційного бюро.

На сьогодні Ланьо очолює найбільшу кримінальну групу Закарпаття, яка під прикриттям міліції займалася не тільки контрабандою та іншими злочинами, а й грунтовно готувалася до створення "Закарпатської народної республіки". Проводилися збірки бойовиків, завозилося зброю, пише сайт "Патріоти України".

Раніше був судимий за статтею 117 КК України ("згвалтування"). Крім того, за даними ЗМІ, Михайло Ланьо мав відношення до місцевої наркоіндустрії: виробництво "первинтину", завезення з-за кордону кокаїну і "екстазі", нелегальних поставок алкоголю та ін.

 

За матеріалами: Обозреватель, Патріоти України