Під час воєнного стану, який триватиме до 26 грудня, депутати Верховної Ради України зобов'язані продовжувати свою роботу в Раді й не можуть іти у відпустки.
Таку думку висловив експерт-міжнародник, журналіст Іван Яковина.
"Що стосується нинішнього складу депутатів, то мене тут найбільше вразила ситуація, коли… Взагалі-то, діє воєнний стан. Вони не можуть їздити у відпустки – але вони їдуть у відпустки. Тому що їм хочеться у відпустку. І це просто разюче", – наголосив він.
На думку Яковини, депутати повинні продовжувати свою роботу.
"Ікра сама себе не з'їсть, шампанське саме себе не вип'є і гірські лижі самі не покатаються на собі. Тому потрібна депутатська допомога в Куршевелі, вона потрібна на Мальдівах. У Верховній Раді вона, мабуть, не дуже сильно потрібна", – обурився журналіст.
"Сесія не може бути закрита до закінчення військового положення. Депутати зобов'язані працювати"
Окрім того, нещодавно Іван Яковина зробив ще одну гучну заяву, зазначивши, що у наступні п’ять-сім років Україна не зможе вступити ані в Європейську армію, і не стане членом НАТО чи будь-якого іншого альянсу. Водночас, заяви політиків про протилежне є лише передвиборчими гаслами.
«Зараз у Європі багато говорять про перспективи створення Європейської армії. Вона начебто має діяти незалежно від НАТО. Та я думаю, що шансів вступити туди у нас ще менше, аніж в НАТО. Адже там справами будуть керувати Франція та Німеччина, а вони навряд чи бачать Україну серед своїх союзників», – наголошує експерт.
На співпрацю з Україною швидше погодиться США і Польща, переконаний Іван Яковина.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
«Однак, я думаю, що у найближчі п’ять-сім років Україна точно не вступить у будь-який воєнно-політичний альянс», – коментує журналіст-міжнародник.
Водночас, у Конституції можна закріпити все що завгодно, будь-які бажання. Втім, на темпах вступу до НАТО це не позначиться. Адже цей крок завжди є доволі складним і вимагає підготовки, наголошує Іван Яковина.
«Зараз заяви про вступ до НАТО – це лише передвиборча історія. Якщо політикам дуже хочеться, то нехай вставлять у Конституцію інформацію про бажання України бути частиною цієї міжнародної організації. Гірше від цього не стане, втім, це лише піар», – зазначає експерт.
Кожна нова влада пише Конституції під себе, зауважує Іван Яковина.