На захід від Вербового, ймовірно, українські війська повністю подолали першу позицію головного рубежу його оборони, включаючи опорні пункти батальйонного району оборони. Про це розповів координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець.

Екперт зазначив, що для подальшого просування ЗСУ у південному напрямку, швидше за все, головною перешкодою є 201 та 71 мотострілкові полки противника, які зараз закріплюються на східній та північно-східній околицях с. Новопрокопівка, а також на стику її з першою позицією головного рубежу оборони. Ці ворожі мсп мають можливість контратакувати українські підрозділи, які вже зав’язали бої за Вербове, у правий фланг.

«Питання полягає в тому, чи здатні вони на це самостійно, чи противнику потрібні чергові дві ночі, чи перегрупувати на цю ділянку 104-й десантно-штурмовий полк (дшп)…? На мою думку, командування противника найближчим часом однозначно спробує (точніше, буде змушене спробувати) «відновити становище» на першій позиції свого головного рубежу оборони шляхом серії контратак. Або в районі с.Вербове, або атакуючи від с.Новопрокопівка у східному напрямку», — пише Костянтин Машовець.

Експерт відзначив, що найімовірніше, для цього буде залучено підрозділи:
— або 104-го дшп (до 2-х батальйонів)
— або 291-го мсп (до 1-го батальйону)
— або 100-ї окремої розвідувальної бригади (орвбр) — до 1-го батальйону.

«Ймовірно, буде використано саме десантуру… Тому що 291-й мсп навряд чи зможе виділити більш-менш цілісний підрозділ у боєздатному стані, і 100-а орвбр вже втягнута в бої на північ від с.Вербове… І витягнути її звідти буде супротивника справжнім геморою…», — написав Машовець.

Військовий оглядач додав, що після прориву першої позиції головного рубежу оборони російських військ українське командування, як і російське, зайнялося проблематикою флангів.

«У цьому сенсі варто відзначити один епізод, що стався днями у смузі оборони 7-ї десантно-штурмової дивізії супротивника. На ділянці оборони її 108-го дшп українська артилерія здійснила масований вогневий наліт за передовими позиціями одного з його підрозділів… У тому числі з використанням «касетних» боєприпасів.», — пише координатор.

Відомо, що в результаті частина особового складу цього підрозділу самостійно без наказу в паніці залишила позиції і відійшла в тил. Російському командуванню вдалося виправити становище лише за допомогою погроз і сили. І так, йдеться про підрозділ «елітних» повітряно-десантних військ.

Також координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець прокоментував бойові дії на Бахмутському напрямку. 

«У районі с.Кліщіївка противник силами підрозділів 83-ї окремої десантно-штурмової бригади (одшбр), посилених окремими підрозділами 102-го мсп, спробував повернути собі контроль над опорним пунктом на північний захід від села (невдало для себе). А також зараз намагається закріпитися у двох посадках, що тягнуться вздовж залізниці на схід від села… При цьому ущільнюючи свої бойові порядки на цьому напрямі підрозділами 1307-го мсп ТрВ», — пише Машовець.

Тим часом в районі с.Андріївка підрозділи 72-ї омсбр противника хоч і продовжують утримувати позиції по лінії залізниці на схід від села, але трохи на південь, у смузі оборони 11-й відшбр, противник уже був змушений увійти на певній ділянці від залізниці на схід, — візначає координатор.

На цьому напрямку противник також розпочав розгортання підрозділів 4-ї омсбр 2-го армійського корпусу (АК), очевидно, з метою не допустити прориву значних сил українських військ за залізницю.