Адвокат американського президента Руді Джуліані є, імовірно, центральною фігурою у цій історії.

У четвер, 26 вересня, у США опублікували скаргу від 12 серпня співробітника розвідки на розмову між американським президентом Дональдом Трампом і президентом Володимиром Зеленським. Про це йдеться у прес-релізі Комітету розвідувальної палати США.

«Під час виконання своїх службових обов’язків я отримав інформацію від численних чиновників уряду США про те, що президент США використовує владу свого офісу, щоб вимагати втручання з боку іноземної країни на виборах у США 2020 року», – ідеться у скарзі.

Зазначено, що це «втручання» включає тиск на іноземну країну для розслідування щодо одного з головних внутрішньополітичних конкурентів президента. Особистий адвокат Трампа Руді Джуліані «є центральною фігурою в цих зусиллях».

На думку співробітника розвідки, що у справі також залучений генпрокурор США Вільям Барр.

Крім того, адвокати Білого дому «вже обговорювали» питання про те, «як ставитися до дзвінка, оскільки, за словами чиновників, вони стали свідками того, як президент зловживає своїм службовим становищем в особистих цілях».

Нагадаємо, 25 вересня Білий дім оприлюднив офіційну стенограму телефонної розмови Зеленського і Трампа за 25 липня, яка стала приводом до імпічменту президента США.