Командування ЗСУ фактично підготувалося до контрнаступу і визначилося з напрямками.

 

 

Розпочати ж активні бойові дії зможуть, коли буде сформовано нові бригади та укріплено західними танками вже наявні військові підрозділи. План контрнаступу, безперечно, є, все прораховано. Таку думку висловив військовий аналітик Олексій Гетьман в Телеефірі.
“План контрнаступу стовідсотково вже є, тому що головнокомандувач Валерій Залужний, коли називав кількість техніки, яка нам необхідна, він не просто так називав якісь цифри. Напевно, були прораховані контрнаступальні дії, прораховані сили та засоби, які для цього необхідні: техніка, військовослужбовці”, — зазначає Гетьман.
За словами аналітика, сили Україна має, оскільки, на відміну від росіян, командування береже військовослужбовців. Засобів не вистачало, але було розраховано, скільки їх треба, яких саме і для яких конкретних підрозділів на кожному окремо взятому напрямку. Гетьман вважає, що на реалізацію плану українського контрнаступу не доведеться чекати ані пів року, ані до кінця року — це відбудеться швидше.
Станом на зараз можливі два сценарії подальшого розвитку подій у війні Росії проти України. Якщо Росія рушить у новий масштабний наступ, вона може атакувати одразу з кількох напрямків.

Україні доведеться відбиватися від цих атак, проте потім вона може піймати ворога на помилках. Про це розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в інтерв’ю Главреду.

“Перший (сценарій – ред.) – Росія першою піде в наступ на півночі, північному сході та півдні (Харківщина, Луганщина та запорізький напрямок як пріоритетні). Ми відіб’ємо ці атаки, і за їхнім наслідком перейдемо до свого контрнаступу, тобто зловимо ворога на помилках, яких він припуститься”, – зазначає Мусієнко.

Другий сценарій – якщо Україна розпочне контрнаступ раніше за російські війська і застосовуватиме на 100% танки й усе, що зараз має.

За обома сценаріями танки і бронетехніка загалом дуже потрібні Україні, тому що вони відіграватимуть важливу роль.

“Ми розраховуємо на те, що техніка, яка має надходити в Україну (бронетехніка, артилерія, ракети та боєприпаси), допомагатимуть нам під час відбиття російських атак. Причому цей рівень допомоги Україні має лише збільшуватися”, – каже експерт.

Раніше Мусієнко зазначав, що у Росії почалася істерика після офіційного оголошення західними країнами про надання Україні важких танків. У росіян така реакція через кілька причин, одна з яких полягає у тому, що в них мало можливостей відбиватися від цих танків.
“По-перше, росіяни бояться, бо отримання танків означає вихід допомоги зброєю Україні на черговий, новий етап. По-друге, ці танки доволі ефективні. По-третє, так склалося, що у Росії немає таких потужних протитанкових засобів як, наприклад, Javelin, які нам постачали США”, – пояснює експерт.
Під час ураження і знищення танків російські окупанти завжди орієнтувалися на свою артилерію. Проте зараз очевидно, що у них зменшилися можливості її застосовувати. Тому російські військові пускатимуть в хід артилерію не так інтенсивно, як, наприклад, робили це у квітні, травні або червні минулого року.

“Оскільки їхній ВПК не встигає виробляти артилерію у необхідній кількості і вони тримаються ще на тому, що є в них на складах. І саме тому росіяни нервують, бо такий сценарій викликає у них занепокоєння”, – зазначає Мусієнко.
Нагадаємо, командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” бригадний генерал Олександр Тарнавський заявив, що Україна повинна постійно проводити наступальні дії на окремих ділянках, щоб ефективно оборонятися від російських загарбників. За його словами, сидячи в окопах не вийде здобути перемогу у війні.