5-річний Михайлик Зарицький із Чернівців потребує негайної допомоги. Днями хлопчику поставили страшний діагноз – саркома лівої п’ятки. Рак фактично з’їдає кістку і щодня недуга тільки прогресує. За надскладне лікування готові взятися в ізраїльській клініці, та ціна здорового життя дитини щонайменше 200 тисяч доларів. 

Останні три тижні Михась провів у лікарняній палаті. Перші тривожні симптоми з’явилися минулого літа, у хлопчика раптово почала нити ліва ніжка. Утім, цей біль батьки списали на давній перелом. Та й рентген нічого серйозного не виявив. Але трохи згодом на стопі з’явилася шишка. «Зробимо, думаю, МРТ. Зробили МТР-знімок. Сказали, остеомеоліт», – розповідає мама.

Родину направили на дообстеження в Харків. І вже тут батьків ошелешили діагнозом – саркома Юїнга. «Це такий удар. Я намагаюся зібратися, я стараюся зробити все для того, щоб дитині допомогти. Щоб дитина була здорова і щаслива», – додає жінка.

Злоякісна пухлина вже повністю вразила ліву п’ятку. «Зруйнована вже майже вся п’яткова кістка. Є тільки стінки кістки, які ще вцілілі. І вже є поширення пухлини за межі п’яткової кістки», – повідомляє завідувач відділення дитячої ортопедії Інституту патології хребта та суглобів імені М.І.Ситенка Віталій Баєв.

Та зупинити наступ саркоми можна, кажуть медики. «Специфічне лікування – онкологічне: хіміотерапію і можливо радіотерапію. І після цього проводиться вже хірургічне лікування. База для забезпечення такого лікування в Україні достатньо слабка», – визнає лікар.

Допомогти готові ізраїльські фахівці, але на лікування потрібні чималі кошти – 200 тисяч доларів. Плюс гроші на обстеження та перебування дитини в клініці. Така сума для батьків просто захмарна. Хоча в родині обидвоє працюють, але власних заощаджень критично мало. «Я працюю в центрі реабілітаційному, там дітки хворі. Я завжди співчуваю тим батькам. І тут моя дитина настільки хвора, в один момент», – каже мама Михайлика.

Пані Марія сподівається, що звичайні люди та благодійники допоможуть урятувати ногу та життя синочка. Але гроші потрібні якнайшвидше, бо пухлина росте дуже швидко.

Реквізити для допомоги:

ПРИВАТБАНК
5168 7574 2032 3745 ГРИВНІ
МФО банку – 305299
Отримувач платежу – ЗАРИЦЬКА МАРІЯ МИКОЛАЇВНА
IBAN – UA903052990000026204898502939
Рахунок отримувача – 26204898502939
РНОКПП отримувача – 3190719387
Призначення платежу – Поповнення рахунку ЗАРИЦЬКА МАРІЯ МИКОЛАЇВНА
Або
МОНОБАНК 5375411405323549