Народні обранці просять 11 суддів Конституційного суду добровільно піти у відставку після підтримки рішення про неконституційність деяких норм щодо електронного декларування.
Цей заклик звернено до таких суддів, пишуть депутати:
– Тупицького Олександра Миколайовича,
– Городовенка Віктора Валентиновича,
– Завгородньої Ірини Миколаївни,
– Касмініна Олександра Володимировича,
– Кривенка Віктора Васильовича,
– Литвинова Олександра Миколайовича,
– Мойсика Володимира Романовича,
– Саса Сергія Володимировича,
– Сліденка Ігоря Дмитровича,
– Філюка Петра Тодосьовича,
– Юровської Галини Валентинівни.
Раніше заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук повідомила “Інтерфакс-Україна”, що під заявою Верховної Ради до суддів Конституційного суду є “вже більше 150 підписів” і вона сподівається, що буде й 226 голосів, і “конституційна більшість”.
У коментарі “Українській правді” вона сказала, що підписали заяву і нардепи “Слуги народу”, і нардепи з фракцій “Голосу”, “Європейської солідарності”, групи “Довіра”.
Джерела УП кажуть, що “слуги народу” не хочуть голосувати за законопроєкт президента Володимира Зеленського про розпуск КС, тому збирають підписи у всіх фракціях за таку заяву.
Народний депутат від партії “Голос” Андрій Осадчук повідомив, що “наразі 180+ підписів” є під зверненням парламентарів ще трошки і дотисли.
У кулуарах кажуть, що нібито 4 суддів КС готові добровільно піти з посад.
Водночас, співрозмовник “Інтерфакс-Україна” каже, що судді КС не планують подавати у відставку: “Підстав для відставки немає”.
В свою чергу, телеграм канал Клименко тайм, так розписав цю ситуацію:
Судячи з усього зараз в голосуванні за законопроект Зеленського по КСУ в Офісі президента можуть розраховувати тільки на частину фракції “Слуга народу”, депутатську групу “Довіра” та позафракційних нардепів.
І ключове питання, що визначає перспективи законопроекту, – наскільки велико буде та частина “слуг”, яка готова підтримати законопроект президента?
Тому що на інші фракції і групи сподіватися не доводиться. Фракції “Голос”, “Євросолідарності”, “Оппоплатформа” і депутатська група “За майбутнє” відкрито виступають проти законопроекту Володимира Зеленського. І підкреслюють це кожен день.
Юрчишин з “Голосу” говорить, що проти “захоплення влади” суддями КСУ, але вирішувати проблему готовий законним шляхом, а ініціатива президента виведе Раду за межі своїх повноважень і фактично зруйнує конституційний лад, відправляючи у відставку весь склад КС. До того ж “Голос” пропонує підняти кворум для прийняття рішень КСУ з 12 до 17 осіб. Цей сценарій зараз – один з в принципі ключових альтернативних.
В “Євросолідарності” кажуть про ризики в разі прийняття законопроекту Зеленського. Генеральну позицію озвучив нардеп Герасимов, заявивши, що ініціатива президента – це “спроба отримати ручний КС, який потім буде визнавати всі капризи Банковій”, до того ж він звинуватив Зеленського в тиску на депутатів для прийняття потрібного законопроекту. В “Євросолідарності” запропонували спочатку прийняти закони для відновлення жорсткого декларування з кримінальною відповідальністю за порушення.
Скорик з “Оппоплатформи” назвав президентський законопроект щодо розпуску складу КС “абсолютно” неконституційним і звинуватив Зеленського в нехтуванні “точкою зору Венеціанської комісії, точкою зору українського суспільства”.
В “За майбутнє” схожа з “Голосом” позиція. Кажуть, що якщо не влаштовує Конституція, то її потрібно міняти, не влаштовує КСУ – його потрібно реформувати, але важлива законність таких змін. Висловився з питання нардеп “За майбутнє” Палиця.
Тому перспективи законопроекту Зеленського – дуже і дуже туманні – пишуть Клименки.
А от українці категорично проти діяльності суду в такому складі і вимагають під Радою у президента розігнати Корупційне кубло.