Щодня під Бахмутом Донецької області гине близько 10 рядових “кадировців” і близько сотні буває поранених. Тіла вбитих командування не забирає з поля бою. Таку інформацію в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив політичний блогер і громадський діяч, колишній прессекретар чеченського батальйону імені Шейха Мансура, що воює на боці України, Іслам Бєлокієв.

https://www.youtube.com/watch?v=7DDluO9w0iw“”Кадировці” “кадировцям” не рівні. Є привілейовані і є звичайні, рядові “цапи-відбувайли”. Особлива каста не бере участі у війні, не беруть участі у війні сини, діти Рамзана Кадирова, діти Магомеда Даудова, сам Магомед Даудов та інші вони взагалі не беруть участі. Вони навіть близько не підходять до фронту. Їхній фронт — це золоті тарілки, золоті унітази в центрі Грозного. А є інша каста, інший шар нашого “кадировського” шляху — “цапи-відбувайли”. І саме їх сьогодні кинули в топку війни, саме їх кидають сьогодні під Бахмут”, — сказав він.

За словами Бєлокієва, щойно найманці ПВК “Вагнер” вийшли з Бахмута, російське керівництво вирішило заповнити цю нішу, зокрема “кадировцями”.

“Там є й інші народності — інгуші, дагестанці тощо. Але в основному туди “кадировців” посилають”, — уточнив він.
Політичний блогер нагадав, що ПВК “Вагнер” там втратила за 8-9 місяців близько 40 тисяч осіб. “Кадировці” менш підготовлені, гірше озброєні, ніж “вагнерівці”.

“Тому що у ПВК було все (і важка артилерія, і техніка, і вертольоти, і літаки, і танки), у “кадировців” цього немає. Звичайно, “кадировців” зараз там “перемелюють”, тіла валяються скрізь. Родичі (їхні дружини, діти, брати, сестри, матері) викладають у своїх Instagram, пабліках їхні фото і кажуть, що: “Той пропав на фронті, цей пропав на фронті, ми не можемо його знайти, він не виходить на зв’язок, допоможіть, помоліться за нього””, — каже Бєлокієв.

Причин того, що тіла вбитих не забирають, багато.

“Перший, найважливіший фактор для Кадирова — фінансовий. Багато з них просто оголошуються зниклими безвісти, а якщо вони не можуть його оголосити безвісти зниклим, тоді вони його звільняють заднім числом. І кажуть, що його у нас не було. Це дуже поширена практика в лавах “кадировців”. Друге — вони не хочуть везти сотні трупів до Чечні. Це все-таки сколихне населення. Так, може населення боїться, тому що жінок і чоловіків викрадають. Жінка може висловити невдоволення, що її сина вбили, викрадуть її брата, чоловіка, іншого сина і також відправлять до України. Такий тип розправи, тому люди бояться. Але Кадиров теж боїться, тому що, якщо трупів стане занадто багато, все-таки знайдуться ті, хто вийдуть”, — підсумував Іслам Бєлокієв.

До слова, кадирівці й дагестанці на фронті вигадали нову схему заробітку. Вони телефонують родичам загиблих російських солдатів й “розводять” на гроші. За один телефонний дзвінок кадирівці можуть заробити від 40 до 100 тисяч рублів.

Як повідомляють джерела 24 каналу, кадирівці телефонують родичам та сім’ям загиблих солдатів так званої “другої армії світу”, тіла яких так і не вивезли з фронту. Під час розмови вони представляються українцями, мовляв, російський військовий поранений й перебуває в українському шпиталі.

Натомість буцімто “українці”-кадирівці пропонують відпустити “пораненого” в обмін на “грошове винагородження”. Ціна питання – від 40 до 100 тисяч рублів за одного пораненого. Ясна річ, рідним спочатку необхідно переказати кошти, а потім “пораненого” обіцяють відпустити.

Таку шахрайську схему кадирівці разом з дагестанцями вигадали не так давно. Яку кількість людей їм вдалося “розвести” на гроші – невідомо.