А для деокупації усіх територій Силам оборони може знадобитися до дев’яти місяців. Експерт Центру оборонних стратегій полковник Віктор Кевлюк вважає, що сумарно ЗСУ повинні провести 5-6 наступальних операцій. Під час інтерв’ю “РБК Україна” він зауважив, що одна з них вже відбулася в Харківській області, що дозволило майже повністю її деокупувати.
“Для того, щоб звільнити всі наші території, нам потрібно ще 8-9 місяців. Між операціями існують певні перерви для перекидання сил, поповнення втрат, нарощення угруповань, формування відповідних оперативних побудов. Я думаю, що потрібно 9-12 місяців для того, щоб закінчити гарячу фазу війни, примусити противника скласти зброю і відмовитися від подальших зазіхань на нашу територію”, – висловив свою думку Кевлюк.
Він вважає, що війна ще триватиме до осені наступного року. Після цього відбуватиметься постконфліктне врегулювання.
Військові експерти оцінили ситуацію на східному та південному напрямках, а також загрозу з Білорусі. В Росії триває оголошена Володимиром Путіним часткова мобілізація. Перші групи мобілізованих перекидають в Україну, у них вже є втрати. Мережею ширяться відео з росіянами, які скаржаться, що їх без підготовки відправляють на війну.
Військові експерти застерігають, що 300 тисяч навіть непідготовлених “мобіків” є суттєвим посиленням для окупантів. Для ТСН експерти розповіли, яким чином Кремль може використати поповнення на різних ділянках фронту і як це позначиться на ході бойових дій.
Секретар парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ Роман Костенко підтвердив, що новомобілізовані росіяни їдуть на південний фронт і зазнають втрат.
“Так, у нас є ця інформація, зокрема від людей, які знаходяться на тій території, що вони вже є, деякі частини ними комплектують, і вже в деяких частинах є загиблі з числа мобілізованих”, – розповів він.Керівник безпекових програм Центру глобалістики Павло Лакійчук вважає, що на першому етапі Росія затикатиме мобілізованими дірки на фронті, а далі формуватиме численні бойові підрозділи для ведення майбутніх наступів.
“При будь-якому розкладі треба розуміти, що кількість все одно десь може переважати якість. Недооцінювати противника не слід”, – застеріг експерт.
Лакійчук додав, що, на його думку, “найбільш небезпечний період буде кінець зими-початок весни”.Колишній заступник начальника Генерального штабу генерал-лейтенант Ігор Романенко не виключає варіант, що за рахунок мобілізованих Росія знову може піти з півночі на Київ, чи приміром на Волинь.
“Білорусь знову може допомогти окупанту. 300 тисяч, зрозуміло, що погано підготовлені… Але через місяць війни значна більшість з тих, хто залишиться живий, багато чому навчаться. Це буде сила, з якою треба буде боротися”, – пояснив генерал.
Доки основна сила мобілізованих не прибула на фронт, ЗСУ потрібно проводити максимально широкі контрнаступи на сході та півдні України, переконаний Романенко.
За його словами, ЗСУ мають відтягнути туди мобілізовані резерви росіян – щобільше їх перемелють там, тим менше зможуть зібрати на білоруському кордоні.