У Запорізькій області українські війська змушують росіян перекидати резерви з третьої лінії на другу та першу.

Аналітик Defense Express Сергій Згурець в етері українського телеканалу заявив, що це ознака того, що РФ намагається стримати просування наших зондувальних підрозділів або відбити позиції, зайняті українськими військами.

“Зараз українська сторона проводить дії на декількох напрямках, “виманюючи” резерви противника. Угруповання “Схід”, яке утримує ділянку Запорізької області, підконтрольну противнику, починає перекидати резерви з третьої лінії на другу та першу”, – зауважив він.

Також зазначимо, що Збройні сили України мають успіхи у просуванні на Таврійському напрямку.

Про це командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” генерал Олександр Тарнавський повідомив у Телеграмі.

«Таврійський напрямок. Активна робота Сил оборони триває. Є успіхи та просування наших сил», – ідеться у повідомленні.

Тарнавський зазначив, що підрозділи ракетних військ та артилерії протягом доби виконали 1794 вогневих завдання.

«За останню добу втрати ворога вбитими та пораненими склали більше п’яти рот», – зауважив командувач.

Знищено та пошкоджено 88 одиниць військової техніки противника. Зокрема вертоліт Ка-52, 11 танків, 20 одиниць БМП, 2 БТР, три гаубиці 2А65 “Мста-С”, гаубиця 2А65 “Мста-Б”, БпЛА “Zala”, БпЛА “Shahed-136”, БпЛА “Орлан-10”, БМ-21 “Град”, РЕБ “Житель”, чотири САУ “Акація”, САУ “Гвоздика”, система залпового вогню “Солнцепьок”.

Також, за словами генерала Тарнавського було знищено п’ять місць зберігання боєприпасів ворога.

Крім цього, про ситуацію на передовій і найбільші складнощі, які гальмують просування ЗСУ  розповів українським ЗМІ майор 103 бригади ТрО, депутат Львівської облради Олександр Ганущин.

«Почнемо з того, що можна розповісти. В режимі наступальних дій, а саме розвідки боєм, є низка локацій, де Збройні сили дуже активно “прощупують” ворога на найближчих підступах. Є деокуповані населені пункти, але це ще далеко не очікуваний і розрекламований російськими воєнкорами і особисто путіним той наступ, який мав би звільнити левову частку територій і наблизити нас до перемоги в цій війні.

Це дійсно розвідка, ми вивчаємо ситуацію: чим володіє ворог, як працюють і реагують його тили, як реагують його резерви. Але зрозуміло, що при цьому в нас також є свої успіхи. Зокрема, є успіхи на Бахмутському напрямку, де потрохи з флангів ЗСУ починають затискати російське угруповання, яке ще залишається у майже вщент розбитому місті. Але наші позиції дозволяють дуже активно стріляти по них з артилерії. Це з одного боку.

З іншого боку, на півдні, як я вже сказав, кілька напрямків розвідки боєм дають результат, є вже і деокуповані населені пункти. Але є вже також і результат у знищенні окремих ліній логістики, окремих ліній і штабів ворога. Це не компʼютерна гра, важко, щодня треба враховувати і розраховувати не лише власні сили, а й те, що може проти тебе зробити ворог. Тому швидких рішень, швидких успіхів не буде. Але однозначно перемога буде за нами», – зауважив Ганущин.

Він відзначив, що ми зараз перебуваємо в стадії, яка називається “розвідка боєм”.

«Це наступальні дії, але це не той наступ, як собі уявляють люди з американських фільмів чи фільмів про Другу світову війну. Це дещо інше.

Взагалі, ми всі хочемо все й одразу, але так не буде. Ворог сильний. Спочатку треба “розмʼякшити” його позиції, максимально знизити можливість для постачання, розкрити всі його резерви, зробити хаос в його тилах. Тоді наступальна операція може бути успішною» – підкреслив Ганущин.