Речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк зазначила 24 каналу, що Росія намагається віднайти на світовому рівні важелі впливу на світову спільноту, щоб послабити собі санкції.
На її думку, що це ще раз характеризує керівництво держави, якому абсолютно байдуже на армію, яка вже далеко не “друга” у світі.
Наталія Гуменюк переконана, що їм цікаво зняти із себе санкції, залякати світову спільноту тим, що Росія їм потрібніша, а Україна – недосвідчена, не доросла країна, на яку не варто звертати увагу.
Всіма цими виставами, росіяни намагалися вплинути саме на це. І “брудна бомба”, як наслідок для світового товариства і шантаж довкола Запорізької АЕС – як наслідок для всього світу,– зазначила речниця ОК “Південь”.
Так само і ймовірна катастрофа на ГЕС – може зачепити ЗАЕС і створити техногенну катастрофу.
Коли це все не спрацювало, на думку Наталії Гуменюк, окупанти вирішили підлаштувати свою пропаганду про те, що “складні рішення – попереду”.
Політичний експерт Олександр Антонюк не сумнівається, що російський шантаж навколо ЗАЕС розвиватиметься за синусоїдальною шкалою, з перманентними загостреннями чи затишшям.
“Усі спроби Кремля змусити цивілізований світ та Україну погодитися на ультиматум будуть безуспішними, – вважає експерт. – ЗАЕС окупована РФ, тож усю відповідальність за її цілісність, функціонування та безпеку несуть саме і виключно російські окупанти”.
За словами Олександра Антонюка, питання ядерного шантажу та безпеки ЗАЕС буде актуальним до повної її деокупації та повернення нашого контролю.
“Очевидно, що саме силовий, військовий – методичний та системний – тиск з нашого боку та за підтримки наших партнерів є запорукою успішної деокупації ЗАЕС, як і всіх окупованих територій України. Підтвердженням моїх слів є зерновий кейс: оновлена угода Україна – Туреччина – ООН, в якій РФ є за фактом зайвим елементом. А після проваленого шантажу керівництво Кремля має вигляд побитого собаки. Російські терористи розуміють виключно мову сили, тому реакція та подальші дії з нашого боку та учасників ООН мають відповідати комплексному алгоритму боротьби з тероризмом!”, – резюмує експерт.