Російські війська, схоже, нездатні впоратися із наступальними зусиллями України на кількох театрах військових дій. Різноманітні атаки Києва сіють хаос на півдні України, у Криму і навіть у межах російських кордонів.
Про це розповів колишній командувач військами США в Європі, генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес.
За його словами, обидві сторони сподіваються домогтися успіхів до сильних дощів і настання холодів.
Відзначається, що Києву будуть потрібні більш передові західні технології, щоб підтримувати темп наступу.
«Всякий раз, коли я чую, як хтось із Пентагону говорить: «Українцям це не потрібно…», я думаю, ці люди поняття не мають, про що говорять. Вони не розуміють, що намагаються зробити українці. Вони мислять дуже лінійно. Мене це вражає», — заявив генерал.
Ходжес впевнений, що вирішальною територією війни є Крим.
«Україна ніколи не зможе відновити свою економіку, поки Росія окупує Крим, тому що всі її порти на Чорному морі будуть заблоковані. Це неприйнятно для українців», — підкреслив Бен Ходжес.
Вражаючою генерал при цьому назвав ймовірність того, що Чорноморському флоту РФ зараз доведеться покинути Севастополь у зв’язку з його уразливістю перед високоточною зброєю великої дальності.
«Але це ще не підтверджено», — сказав Ходжес.
Варто наголосити, що для переламу ситуації на користь України на Південному плацдармі потрібна велика кількість ракет Taurus та MGM-140 ATACMS, а також авіація.
Про це в ефірі телемарафону сказав військовий експерт Петро Черник.
Він зазначив, що навіть передача Німеччиною ракет Taurus не зможе суттєво вплинути на хід бойових дій.
«Taurus це ні що інше, як аналог Storm Shadow. І німці декларують, що в них лише близько 150 таких ракет. Якщо передадуть третину – 50 ракет, що це буде колосальний успіх», — зазначив він.
Надходження таких ракет дозволило б знищити великі цілі ворога, зокрема, склади боєприпасів, паливо — мастильних матеріалів, великі колони на марші чи точно перевірені пункти управління.
За його словами, на сьогоднішній третій стадії індустріальної війни це дуже важливо, бо зараз найголовніше — це «перемелювання» ресурсів противника. Крім того, він також наголосив, що ці ракети дали б можливість знищувати ресурси ворога на далеких відстанях.
«Однак, по справжньому перебіг війни змінить велика кількість ракет MGM-140 ATACMS. Підкреслюю велика кількість, а не кілька десятків чи кілька сотень, а бажано добра тисяча. В американців на складах поза чотири тисячі цієї зброї. Ми розуміємо, що вони можуть це передати, бо для них не так важлива ця зброя, бо йдеться про резервні запаси армії США», — сказав Черник.
Експерт наголосив на важливості для України отримати авіацію з великою номенклатурою «важких бомб і далекобійних ракет».
«У сукупності, якби все це з’явилося у великій кількості, то переламати той самий Південний плацдарм було б питанням кількох тижнів», — зазначив Черник.
Також нагадаємо, що старший лейтенант ЗСУ «Легіон Свободи» Леонід Поляков з Бахмутського напрямку зазначив, що в Україні досі не вирішена проблема з боєприпасами
«Якщо згадати перші місяці повномасштабного вторгнення, а саме бої за Сєверодонецьк і Лисичанськ, то наводили статистику, що росіяни менше, ніж за пів року витратили 7 млн снарядів. Зараз вони налагодили виробництво боєприпасів, десь 2 млн на рік. І це у 5 разів більше, ніж до повномасштабного вторгнення», — зауважив Поляков.
За його словами, наразі в Україні проблема з боєприпасами досі не вирішена, і це відчувається на фронті.
«Західні партнери нам допомагають, але недостатньо. Вони не розраховували на таку велику війну, де відстрілюється така велика кількість боєприпасів. Вирішальним фактором у війні будуть і боєприпаси, і дрони, і високоточне озброєння», — підкреслив Поляков.