Деокупація Кінбурну не є завданням простим, але українські військові володіють необхідними знаннями для успішного виконання цієї місії. Це вимагає взаємодії кількох факторів і обставин, створених стратегічним розрахунком.
Зараз, з посиленням обстрілів російських позицій на лівобережній Херсонщині, окупанти відповідають активізацією своїх дій на Кінбурнській косі, створюючи таким чином складні умови для відновлення контролю над цією територією.
Про це розповіла начальниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк у своєму коментарі для українського радіо.
«Ворог має сполучення з суходолом якраз з тимчасово окупованої території Херсонщини і має можливість туди на Кінбурнську косу підтягувати сили та резерви, під’їжджати й виїжджати своїм технічним забезпеченням та тероризувати мирне населення, оскільки вони затиснуті в цих обставинах. Ворог вже давно замінував за периметром населені пункти, які там є, для того щоб місцеве населення нікуди не поділося», – сказала Гуменюк.
За її словами, звільнити Кінбурн буде непросто – потрібно дочекатися збігу обставин.
«Звісно, свої плани наперед ми не обговорюємо та не розголошуємо. Ми їх точно маємо, ми їх реалізуємо. Не завжди це вдається, і тут треба розуміти, у чому полягає особливість. Кінбурнська коса відділена від тієї частини Миколаївської області, яка вже деокупована, великим Дніпро-Бузьким лиманом. Це шлях для цивільного транспортного судноплавства, щоб знову ожили порти Миколаївщини, їх там багато. […] Але ворог тому й тримається за Кінбурнську косу, щоб і на економіку України тиснути», – зазначила керівниця пресцентру.
А от військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан вважає, що російські військові самі підуть з Кінбурнської коси – коли ЗСУ матимуть достатньо сил і засобів, щоб просуватися в бік Скадовська.
«Штурмувати та створювати плацдарм на Кінбурнській косі немає сенсу. Це просто непотрібна дія, вона зайва. Немає сенсу, якщо ви не рухаєтеся далі на Скадовськ, а на Скадовськ краще рухатися з боку Олешок та Голої Пристані. Немає сенсу їх звідти вибивати. Їх треба оточувати, але це не має бути основною задачею. Просто сам вихід на Скадовськ змусить їх звідти піти. Вони не залишатимуться в котлі. Росіяни в котлі ніде ніколи не залишаються», – розповів Світан.
За його словами, ситуація на лівобережній Херсонщині, імовірно, почне змінюватися навесні, коли Україна отримає літаки F-16.
Екс-спікер Генштабу ЗСУ, військовий експерт, полковник Влад Волошин додає, що армія агресора намагається вибити ЗСУ з лівого берега Дніпра на Херсонщині. Українським військовослужбовцям вдалося наприкінці осені зачепитися там, тепер намагаємось утримати плацдарм.
«Наші бійці успішно проводять контратаки практично на всіх напрямках. І говорити про те, що агресор має значні успіхи, не доводиться», – підкреслює Влад Волошин.
Також полковник зазначає, що на міжнародній арені Росія продовжує використовувати своїх сателітів, «друзів Путіна» у різних країнах. Особливо яскраво це виявляється у поведінці угорської влади, яка всіляко намагається блокувати не лише євроінтеграцію України, а й виділення нам допомоги. Причому не лише з бюджету ЄС, а й від США. Крім того, наголошує експерт, Росія шукає по всьому світу озброєння та боєприпаси для продовження війни.