Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський нещодавно відповів на питання про те, коли війна в Україні може закінчитися. За його словами, все залежить від рівня підтримки та ефективності наших дій. В цьому і полягає перспектива. Стійкості і сили духу в нас вистачає, нам не вистачає підтримки – боєприпасів і техніки.
Однак за даними Business Insider, є чотири можливі варіанти завершення повномасштабного протистояння в Україні проти РФ.
Перший варіант передбачає, що українська держава витримує протистояння.
Експерти вважають, що майбутнє України залежить від трьох основних чинників: допомоги Заходу, яка продовжує надходити в країну; морального стану Росії, який погіршується через тривалу війну.
Україна значною мірою розраховує на військову та фінансову підтримку з боку США, Великобританії та ЄС. Якщо ця допомога буде продовжуватися, то українські сили матимуть добрі шанси на стримування наступу Росії, висловився Макс Бергманн, директор програми Європи, Росії та Євразії у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) під час брифінгу на початку цього тижня.
Бергманн назвав дебати в Конгресі США щодо пакету допомоги на суму 60 мільярдів доларів ключовими у формуванні подальшого розвитку війни.
“Якщо це фінансування буде прийнято, я не сумніваюся, що Україна зможе повністю поглинути російський наступ, який триває у 2024 році”, – сказав він. «Насправді я був би досить оптимістичним щодо потенціалу України у 2025 році».
Другий сценарій – росіяни здобувають перемогу. За словами експерта Еліота А. Коена, українці не мають наміру здаватися, оскільки це екзистенціальна війна для них, а не для Росії.
“Я вважаю, що дуже важливо, щоб люди не думали, що Сполучені Штати втратили віру в Україну”, – сказав він, водночас зазначивши, що інтенсивні дебати щодо пакету, ймовірно, допомогли “підштовхнути” посилення європейської підтримки.
Коен і Бергман також згадали раптовий крах Німеччини в кінці Першої світової війни під час брифінгу у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), зауваживши, що ситуація може розгорнутися дуже швидко і призвести до непередбачуваних наслідків.
«У війні на виснаження лінії можуть розірватися, якщо потерпіла сторона достатньо виснажена. Тому я вважаю, що надання допомоги є справді критичним», — сказав він.
Третій варіант, як передбачають журналісти, полягає в укладенні мирної угоди, а четвертий – вибух ядерної війни.
“Що це означатиме для режиму Володимира Путіна (застосування “ядерки”)? Я думаю, що США вже досить переконливо заявили, що всі ставки скасовуються, якщо Росія застосує ядерну зброю”, – говорив старший віце-президент Центру стратегічних і міжнародних досліджень Сет Джонс.
Після вторгнення росіян в Україну, майже весь світ висловив підтримку Києва і розпочав надавати допомогу нашій країні. Водночас проти РФ були запроваджені різноманітні санкції.
Російські сили зазнають значних втрат на нашій території, але намагаються продовжувати наступати вперед. Українські військові, з свого боку, відбивають атаки ворога з гідним опором. Загальні втрати російських загарбників на 17 лютого 2024 року оцінюються приблизно в 401 350 осіб.
Зараз українські війська стикаються з нестачею боєприпасів через затримку в надходженні допомоги від США у зв’язку з внутрішніми протиріччями між демократами і республіканцями перед наближенням президентських виборів.
Тим не менш, новий головнокомандувач Збройних сил України – генерал-полковник Олександр Сирський підтвердив, що наша країна продовжить боротися за відновлення кордонів 1991 року.
Українська влада наголошувала, що не підкориться умовам РФ та не підпише мир на умовах агресора. Президент Володимир Зеленський зазначав, що немає чіткої перспективи на завершення війни проти росіян, але закликав українців витримати ще й цей випробування.