Експрезидент США Дональд Трамп знову заявив, що росія не напала б на Україну, якщо він був би в Білому домі, а також що завершив би війну шляхом переговорів між путіним і Зеленським за 24 години. 

Про це він сказав під час виступу на CNN’s town hall. 

«Якби я був президентом, цього ніколи б не сталося»,- зауважив Трамп у відповідь на запитання про війну росії проти України. 

Він заявив, що путін сам не пішов би на це. 

Водночас, Трамп ухилився від прямої відповіді на запитання, чи підтримав би він подальшу допомогу Україні, якщо знову став би президентом. Однак серед своїх ремарок він зазначив, що США «роздали стільки оснащення, стільки боєприпасів, що зараз не мають їх для себе». Крім того, експрезидент повторив свої колишні наративи, що Євросоюз має більше виділяти грошей на це, ніж Сполучені Штати. 

Трамп також заявив, що завершив би війну в Україні за 24 години якби був при владі в Білому домі. 

На запитання ведучої, як він це зробив би, Трамп зазначив:

«Я зустрінуся з путіним, я зустрінуся із Зеленським. Обидва мають слабкі сторони, і в обох є сильні сторони. Тож упродовж 24 годин це буде влагоджено. Це завершиться». 

Коли ведуча спитала Трампа, хто, на його думку, має здобути перемогу в цій війні – Україна чи росія, він знову ухилився від прямої відповіді, зазначивши, що хоче, щоби люди припинили вмирати. 

«Я зроблю це за 24 години», – знову завив Трамп, додавши, що для цього йому потрібна влада президента. 

Цілком очевидно, що такі заяви – відвертий передвиборчий популізм і Трамп переслідує виключно власні інтереси, а не бажання чим скоріш завершити повномасштабну війну РФ проти України.