До Курської області Росії окупанти перекидають додатковий контингент військовослужбовців. Це нібито потрібно для захисту кордону та безпеки регіону.

Про це заявив губернатор Курської області Роман Старовойт, цитує «Коммерсант»..

Старовойт повідомив, що до Курської область на днях приїдуть російські військові. За даними російських ЗМІ, раніше додаткові російські війська прибували до регіону весною та восени.

Найближчими днями на територію регіону прибуває додатковий контингент. Про це йшлося на засіданні оперативного штабу. Доручення надані, необхідно надати всебічну підтримку щодо прийому та розміщення додаткових сил і засобів, щоб військовослужбовці якнайшвидше розпочинали виконання завдань,
– заявив він.

Цирк триває. Зокрема губернатор Курської області регулярно повідомляє про прильоти у регіоні по цивільній інфраструктурі, у яких звинувачує Збройні сили України.

Також він їздить до кордону області з Україною й розглядає оборонні позиції, звітуючи довірливим росіянам про ризики наступу ЗСУ. Днями Старовойт говорив, що ризик “вторгнення у Курську область” невисокий і влада постійно займається зміцненням обороноздатності регіону.

Також він повідомляв, що на території Курської області діють центри ПВК “Вагнер”. Старовойт заявив, що нібито сам пройшов навчання в одному з таких центрів.

Це не перше зміцнення оборони Курської області. Минулого разу такі заходи вживали 10 жовтня. Тоді повідомлялося про посилення армійського угруповання та територіального гарнізону для захисту кордону та запобігання обстрілу. До цього про прибуття додаткових сил Міноборони РФ Старовойт розповідав наприкінці травня.

Курська область регулярно обстрілюється, що призводить до порушень енергопостачання прикордонних селищ. 6 грудня невідомий безпілотник завдав удару в районі аеродрому «Курськ-Східний», внаслідок чого спалахнув нафтонакопичувач. Аеродром було закрито для прийому цивільних рейсів з початку війни 24 лютого. Після цього він використовувався виключно військовими.

Військовий експерт Олег Жданов закликав українців не чекати найближчим часом нового контрнаступу ЗСУ з поверненням територій.

У своєму відео він пояснив, що для початку українським захисникам потрібно провести оборонну операцію, а вже після вони зможуть піти в контрнаступ.

“Дай Бог, щоб ці 320 танків допомогли нам в оборонній операції. Зараз терміни зсуваються і швидше за все масований наступ може початися вже навесні. Навряд чи Росія буде готова… Зараз вони атакують, але нарощування темпів йде дуже повільно”, – зазначив експерт.

За словами Жданова, останнім часом росіяни навіть дещо зменшили темп. Він нагадав, що в ISW заявляли про продовження цієї наступальної операції до шести місяців.

“Тому дай Бог, щоб ці танки прийшли вчасно, а не прийшли, як сказав в одному зі своїх інтерв’ю Володимир Зеленський, в серпні, коли вони вже нічим не допоможуть. Це буде вже дуже пізно. Наше головне завдання зараз провести оборонну операцію, завдати максимальних втрат російським військам. Якщо ми це завдання виконаємо, тоді ми з вами почнемо говорити про контрнаступ і тоді будемо гадати напрямок, а в Генеральному штабі вирахують, визначаться і будуть чекати слушного моменту”, – пояснив експерт.

Він додав, що половина з партії танків – це бронетехніка радянського зразка, в основному, модернізовані в різних версіях Т-72. На думку Жданова, вони можуть прийти вже в лютому, так як під ці танки не потрібно навчати екіпажі.