Міністр оборони України Андрій Загороднюк спростував інформацію ексміністра закордонних справ Павла Клімкіна про високу ймовірність нападу РФ на південні області України.
Про це він завив під час брифінгу, відповідаючи на запитання кореспондента.
«Нам дуже цікаво, звідки у пана Клімкіна такі дані. Якщо він може донести їх до нашої розвідки, ми будемо дуже вдячні. Ми постійно моніторимо ситуацію з того боку: як в Росії, так і на тимчасово окупованих територіях. Наразі у нас такої інформації немає», – запевнив міністр.
Водночас він наголосив, що ЗСУ готові до будь-яких сценаріїв.
Як повідомлялося ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін 31 жовтня в ефірі радіо НВ заявив, що “абсолютно впевнений” у військовому ударі Росії по півдню України.
Про це він сказав у інтерв’ю Радіо НВ, зазначивши також, що Кремль зробить спробу розширити зону російської окупації Донбасу до всієї території Донецької та Луганської областей.
“Якщо вони будуть потім розкручувати ситуацію, щоб “об’єднати” Донбас, – а вони будуть, вони ж паспорти видають на всьому Донбасі, і на нашому теж. А потім, я абсолютно впевнений, буде удар по Півдню”, – сказав Клімкін.
На його думку, завдяки потенційній збройній агресії на півдні країни президент РФ Володимир Путін може спробувати вирішити проблеми свого рейтингу, контролю над Чорним морем, створення “квазі-Новоросії” та сухопутних коридорів до Придністров’я і анексованого Криму, а також це відсіче Україну від морського простору.
Відзначимо, міністр оборони також заявляв, що дорожня карта впровадження стандартів НАТО включатиме не лише військову частину, а й антикорупційні заходи, демократичний контроль, питання військової освіти, освіти цивільних тощо
“Для Міноборони головним завданням є досягнення військових критеріїв членства НАТО. Тобто ми маємо бути взаємосумісними з арміями країни НАТО. Ми маємо це зробити в якийсь осяжний термін, і цей термін має бути зрозумілим і для наших громадян, і для наших партнерів, і наших військових”, – сказав голова Міноборони.
Він підкреслив, що розробка дорожньої карти і її впровадження є доволі серйозним починанням.
“Але всі мають знати, коли ВМС будуть взаємосумісні з ВМС країн НАТО, коли це буде з іншими видами збройних сил. Чи на бригадному рівні: коли конкретні бригади будуть переходити за структурою, за методами роботи на стандарти НАТО тощо”, – пояснив Загороднюк.