Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук доручив головам обласних державних адміністрацій повністю забезпечити початок опалювального сезону. І пообіцяв, що уряд буде жорстко карати за будь-які спроби саботажу.

Передусім мовиться про Дніпропетровську, Львівську та Кіровоградську області, де є проблеми з початком опалювального сезону (області мають борги перед НАК “Нафтогаз України”). Про це прем’єр Гончарук написав у фейсбуці.

“Зима близько! Уряд зі свого боку зробив все, щоб опалювальний сезон почався вчасно і тривав без проблем. На цьому тижні я ще раз особисто перевірив готовність всіх газових сховищ до зими. У нас рекордні 21,8 мільярда кубометрів газу, працюють одночасно всі 11 сховищ”, – написав Гончарук у своєму фейсбуці.

За його словами, відтепер уся відповідальність за тепло в будинках українців узимку – на місцевій владі у кожному конкретному населеному пункті.

“Доручив сьогодні на селекторній нараді головам Дніпропетровської, Львівської та Кіровоградської областей забезпечити в повному обсязі початок опалювального сезону. Чекаю звіт за результатами виконаної роботи. Особисто буду тримати на контролі це питання!” – наголосив прем’єр.

Голова Кабміну окремо зазначив, що уряд буде “жорстко реагувати на будь-який саботаж і затримку старту опалення в містах”.

У яких містах виникли проблеми із теплопостачанням?

У двох містах Львівської області – Новому Роздолі і Новояворівську. Там не можуть запустити місцеві ТЕЦ через неспроможність управляючої компанії виконати свої зобов’язання. Так, через затримку зарплат тепловикам котельні можуть і не запустити.

Однак голова обласної адміністрації Маркіян Мальський розповів, що ситуацію контролюють та планують виділити додаткові кошти на запуск ТЕЦ.

У Смілі на Черкащині. Торік місто перебувало без тепла до листопада. 13 листопада у Смілі оголосили надзвичайний стан. Через відсутність тепла місцеві жителі перекрили траси на виїзді з міста.

Постачання тепла у Смілі затримують уже 3 роки поспіль. Проблеми виникли після розірвання договору з приватною компанією “Смілаенергоінвест”, яка постачала тепло містянам 8 років. 

Все майно передали комунальному підприємству. У “Нафтогазі” причиною відсутності опалення у Смілі у 2018 році назвали “бездіяльність органів місцевого самоврядування та теплопостачальника”.

Також проблеми анонсували у Харкові. Через те, що працівникам тепломереж з червня цього року затримували зарплату. Однак опалення і в об’єктах соціальної сфери, і в житлових фондах станом на 22 жовтня увімкнули.