Представлена кандидатами в народні депутати коаліційна угода більше схожа на програму роботи Кабінету міністрів. У ньому не розписані основні обов'язки і повноваження, пояснюють експерти.
Так, за словами Агнешки Пясецької, в представленій угоді не розписані дві основні тези – зобов'язання щодо парламентської роботи коаліції та її повноваження.
"У представленому проекті не вказано, на яких рівнях потрібно працювати над тим чи іншим пунктом, і в які терміни потрібно їх виконати", – зазначає Пясецька.
Відсутня ще один важливий момент – немає спільного бачення майбутнього країни і основних принципів реформування, у зв'язку з чим не ясно, в якому напрямі Україна повинна розвиватися.
"Звідси можна побачити, що частина розділів угоди більш ринкова, а ще нібито взята з програми Комуністичної партії", – описують експерти враження від документа.
Вдалих пропозицій щодо реформування виявлено три: реформа правоохоронної системи, нацбезпеки та енергетики.
Вони пропонують конкретні заходи з реформування, і ці заходи приведуть до дерегуляції та впровадженню ринкових відносин у сфері.
Інші пункти або містять в собі лише частина слушних механізмів або зовсім порожні і можуть повернути сферу на комуністичні рейки.
Так, за словами експертів, реформа правоохоронних органів прописана досить детально і якісно.
У ній виразно прописані принципи, як чітке визначення та розподіл зобов'язань, так і усунення можливостей для зловживання владою. Підводним каменем може стати опір з боку самих правоохоронних органів через втрату повноважень та корупційних доходів.
"Ідея, представлена в угоді, хороша, але ніхто не знає, як конкретно її можна втілити в життя", – розповіла Пясецька.
Ще однією докладно описаній реформою є реформа нацбезпеки і оборони, яка чітко декларує принципи посилення військового потенціалу країни, закладає функції розвідки та протидії корупції і декларує рух в НАТО.
Впровадження цієї реформи цілком можливо, і зараз якраз сприятливий момент для цього.
Реформу енергетики експерти оцінили як найкраще прописаний пункт угоди, але вказують на можливий опір груп, які мають корупційні інтереси в цій сфері.