От тобі й мільйонні зарплати Андрія Коболєва. Держаудитслужба провела ревізію НАК «Нафтогаз». Виявила недоліків та фінансових порушень на понад 225 млрд гривень. До того, НАК Нафтогаз два роки саботував проведення аудиту Рахунковою Палатою.

Серед виявлених порушень: продаж газу за заниженими цінами, незаконні виплати премій членам правління, несплата дивідендів до державної казни за 2018 рік 206 млн гривень.

Ці та інші порушення призвели до втрат понад 75 млрд гривень.

Виправдовуючи збитковість голова правління НАКу Андрій Коболєв наголосив, що у компанії до такого сценарію були готові і мають достатній запас міцності для проходження кризового періоду.

Утім, розрахунки Міністерства фінансів говорять про інше: як мінімум в найближчі чотири роки державна компанія приречена на збитки.

Але й на цьому проблеми НАКу не закінчуються. Напередодні Державна аудиторська служба завершила ревізію компанії, проведення якої в останні роки безрезультатно добивалась Рахункова палата.

За даними Економічної правди, у висновках аудиторів йдеться про недоліки та фінансові порушення на понад 225 млрд гривень, через які державний бюджет зазнав втрат на суму 75 млрд гривень – це більше за минулорічний прибуток всієї Групи Нафтогаз, включно з грошима від Стокгольмського арбітражу.

Відомо, що президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо ревізії “Нафтогазу” за період з 1 жовтня 2018 року по 31 грудня 2019 року. Цього разу перевірку було доручено провести Держаудитслужбі.

Як розповідає співрозмовник видання у “Нафтогазі”, ревізія була завершена на початку вересня 2020 року і на стіл Андрію Коболєву, який в березні отримав новий 4-річний контракт, ліг документ обсягом в декілька сотень сторінок. В ньому йшлося про багатомільярдні фінансові порушення, що мали місце в компанії за останні роки.

Згідно з процедурою опрацювання висновків, “Нафтогаз” мав час для вивчення документу та на подання зауважень до викладених в акті ревізії фактів, що у підсумку й зробив.

Частина з них була врахована, однак навіть з урахуванням цього, цифри, які невдовзі будуть офіційно оприлюднені, буде важко пояснити суспільству.

В “Нафтогазі” підтвердили, що отримали від Держаудитслужби акт ревізії та надали свої заперечення. “У відповідь компанія надала свої заперечення до акту ДАСУ, отримала висновок служби на заперечення та очікує на вимогу служби, яка міститиме остаточні результати ревізії”, – зазначили в прес-службі НАКу.

Багатосторінковий документ, який потрапив в розпорядження видання, містить дані про порушення різного характеру.

Тут і продаж газу за заниженими цінам, і безпідставна виплата премій членам правління “Нафтогазу”, і заниження послуг за транспортування газу, і провал програми збільшення видобутку блакитного палива, і порушення у закупівлях, і приховане кредитування, і ще багато іншого.