Новий закон “Про житлово-комунальні послуги”, який вступив в силу в травні, дозволяє оплачувати їх частково, якщо вони надані неякісно. Про це повідомляє сайт UBR.

Відповідно до закону, температура в опалювальній квартирі не повинна бути нижче +18 градусів. Чим вона нижче цього мінімуму, тим менша повинна бути платіжка. Необхідну до сплати суму можна розрахувати за такою формулою:

температура +18 градусів і вище – 100% оплата;
+17 градусів – 95% від повного тарифу;
+16 градусів – 90% від повного тарифу;
+15 градусів – 85% від повного тарифу;
+14 градусів – 80% від повного тарифу;
+13 градусів – 75% від повного тарифу;
+12 градусів – 5% від повного тарифу.

Схоже правило стосується і температури гарячої води:

+75 … + 50 градусів – оплата за повним тарифом;
+49 … + 45 градусів – 90% повного тарифу;
+44 … + 40 градусів – 70% повного тарифу;
менше +40 градусів – за тарифом на холодну воду.

Для перерахунку платежу слід написати заяву постачальнику послуги. Після чого представник постачальника повинен прийти до заявника і виміряти температуру в квартирі, скласти акт і перерахувати цифри в квитанції.

Правда, на практиці домогтися знижки складніше, ніж може здатися. Адже температура тієї ж води може змінюватися і в момент перевірки бути вище, ніж при вимірюванні власником квартири. Перерахунок можливий, якщо вода “некондиційної” температури поставляється хоча б тиждень або місяць.

Проте випадки перерахунку тарифів вже були.

“Пам’ятаю, коли в Києві Дарницька ТЕЦ нарахувала людям тепло по 59 грн. На 1 м.кв., але згодом споживачі домоглися перерахунку за середньою ціною в 32 грн. На 1 м.кв.”, – обнадіяв голова комітету ЖКГ, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища в громадській раді при КМДА Олег Попенко.

Ще один важливий нюанс: у випадку з опаленням механізм перерахунку діє тільки для приміщень без лічильників. Якщо стоїть прилад обліку, оплата нараховується не за градуси, а за фактичними гігокалорій, накрученим лічильником (чим менше температура, темінь менше Гкал і нижче оплата).