Представниця Ради та голова Сейму Польщі обговорили ситуацію в Україні.
Українська та польська сторона обговорили виділення коштів на фінансову допомогу українцям. Польща прийняла майже 3 мільйони українців, через що в країні виникли проблеми з освітою, медициною та працевлаштуванням.
Про це повідомила заступник голови Верховної Ради Олени Кондратюк на спільній прес-конференції з маршалкою Сейму Польщі Ельжбети Вітек.
“У Польщі зараз більше людей з України, які знайшли тут свій тимчасовий притулок – майже 3 млн осіб, переважно жінок та дітей. Польща зараз несе найбільше навантаження з країн ЄС. Ми побачили, що є багато викликів, пов’язаних з освітнім процесом, медичним забезпеченням і працевлаштуванням наших жінок. Це теж фінансова допомога цим людям”, – йдеться в повідомленні.
При цьому зазначено, що 26 країн ЄС імплементували директиву про тимчасовий захист українців у національному законодавстві, яка передбачає виділення фінансової допомоги українським біженцям.
Крім того, Кондратюк зазначила, що Польща підтримує прискорення вступу України до ЄС, що також важливо, як і надання важкого озброєння для ЗСУ.
“Вступ до ЄС – це найкращий шлях, який демонструватиме справедливе ставлення до України та наших людей, які захищають не тільки незалежність України, а й всю Європу та європейські цінності”, – пояснила політик.
Також представниця України закликала стани Євросоюзу офіційно визнати геноцид українського народу, що здійснюється російськими окупантами.
“Ми вимагаємо справедливого засудження всіх, хто дає наказ вчиняти військові злочини і виконує ці накази. Серед них засудження президента РФ Путіна Міжнародним трибуналом. І ми очікуємо відкриття такого трибуналу. Сподіваємося, що його роботу підтримають всі парламенти і країни, які проголошують цінності прав людини”, – закликала Кондратюк.
Крім цього, сторони обговорили можливість організації культурно-просвітні хабів для українок, а також розробку чітких інструкцій про те, як люди можуть переїжджати з однієї країни в іншу.
Також озвучили головні прохання України до союзників:
- надання зброї, важкого озброєння;
- швидкий вступ України до ЄС;
- турбота про тимчасово переміщених осіб у країнах ЄС;
- справедливе покарання за військові злочини.