Народний депутат від партії «Опозиційна платформа – За життя», кандидат наук з державного управління Ілля Кива підпалив дві німецькі військові фуражки часів Другої світової війни на столичному Андріївському узвозі. Відповідне трихвилинне відео ввечері 27 червня 2021 року виклав в мережу його колега по фракції Вадим Рабінович.

Фуражки Кива узяв з прилавку продавців сувенірної продукції, яких завжди багато на Узвозі, поклав їх поруч на тротуар, облив синтетичним розпалювачем вогню і підпалив.

На відео помітно, як перелякані перехожі обходять це місце під час зйомки.

«Во імя прєдков!» – пояснив свої дії Ілля Кива, назвавши при цьому Україну «колискою фашизму в Європі».

В такий спосіб він висловив свій протест у відповідь на спробу правоохоронних органів притягти його до кримінальної відповідальності за використання комуністичної символіки, сказав політик.

У коментарях до відео на сторінці Рабіновича користувачі висміяли вчинок Киви, назвавши його «шоу» та «дешевим піаром».

Нагадаємо, Ілля Кива виступив в ефірі російського пропагандистського каналу і розповів небилиці про нібито натовпи нацистів що бродять вулицями міст України, назвав країну “фашистською державою”, і запевнив, що його мають намір посадити у в’язницю найближчим часом.

Про це скандальний нардеп по відеозв’язку віщав в ефірі телеканалу “Росія-1”.

Депутат від партії “Опозиційна платформа – За життя” назвав себе мало не жертвою нацистського режиму, якого переслідують як лідера “антифашистського руху”.

“Це сьогодні реалії України. Я кажу: Україна сьогодні – це фашистська держава. Ви подивіться: зігуючі ходячі натовпи по наших містах нацисти залишаються безкарні. А ті люди, які шанують пам’ять…”- розповів Кива.

Він заявив, що його збираються притягнути до кримінальної відповідальності за демонстративне порушення закону про декомунізацію.

“Стаття, за якою намагаються мене сьогодні притягти починається від 5 до 10 років реального позбавлення терміну… В даному випадку стаття, яку вони застосували, вона звучить як поширення і пропаганда комуністичної та нацистської символіки на території України. Початок статті – від 5 років”, – сказав одіозний політик.