Володимир Жмак втратив свою посаду в “Укрзалізниці” через боротьбу груп інтересів за переділ власності компанії.

Про це заявив голова виконавчого комітету Національної ради реформ Міхеіл Саакашвілі.

“Там реально великі групи інтересів борються за переділ цієї власності”, – сказав Саакашвілі. За його словами, реформа “Укрзалізниці”, яку започаткував Володимир Жмак, не влаштовувала тих, хто заробляв роками на корупційних схемах у компанії. Тому його звільнили. “Що таке Укрзалізниця? Яка бере з однієї кишені держави, перекладає в інші… Схеми і всі ці речі легше провертати, коли немає прозорості, немає конкуренції, немає ринку. А він (Володимир Жмак, – ред.) намагався ввести якісь ринкові елементи”, – зазначив Саакашвілі.

Він наголосив, що наразі компанія перебуває у дуже скрутному становищі. Політик припускає, що існував ряд дій спрямованих на те, щоб просто вбити “Укрзалізницю”. Однак, її можна було відродити, за умови проведення докорінних реформ у найкоротші проміжки часу.

“Єдина спроба її (УЗ. – ред.) оживити – це відкрити, створити ринкові умови, прозорість, розділити, щоб фінанси не були загальними, а всі знали, де бухгалтерія тут одна”, – упевнений Саакашвілі.

Політик звернув увагу на той факт, що Жмака вдалося прибрати буквально за один день, що свідчить про масштабні закулісні ігри.

“Ситуація була така, що такими темпами нікого просто так не знімають. Створили слідчу комісію в парламенті, щоб досліджувати розграбування залізниці до нього (Володимира Жмака, – ред.) і чомусь забули про попередника і прямо запропонували Кабміну зняти його. Вони зняли його за рекордний термін – за один день”, – нагадав Саакашвілі.

Він наголосив, що такий поспіх у прийнятті рішення про звільнення Жмака яскраво свідчить, що розпочата ним реформа абсолютно не влаштовувала тих, хто роками наживався на вибудованих тут корупційних схемах.

“Мені здається, що це все не просто так. Це найбільше пов’язано з тим, що він дійсно когось сильно зачепив, мені так здається (…) Там інші закулісні ігри. Реально великі групи інтересів борються за переділ цієї власності”, – наголосив Саакашвілі.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів на своєму засіданні 17 березня достроково припинив повноваження голови правління АТ “Українська залізниця” Володимира Жмака після того, як за його відставку одноголосно проголосувала наглядова рада “Укрзалізниці”. Перед цим Наглядова рада заблокувала поділ компанії на окремі вертикалі за європейською схемою. Ексміністр інфраструктури Володимир Омелян, коментуючи звільнення Жмака, припустив, що воно може бути пов’язане з переділом повноважень між групами впливу в оточенні президента.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.