2018 рік приніс підвищення пенсій, мінімалки та платіжки з новими цінами. Наприклад, подорожчала холодна вода. Найбільше для мешканців Дніпра, Львова та Харкова – від 5% до 20%. У скільки обійдеться комуналка в новому році?
Стрибок цін відбувся через підвищення вартості електроенергії, запевняє Національний регулятор у сфері енергетики і компослуг. У цьому році регулятор у два етапи підвищить ціни на електроенергію для промислових споживачів — загалом до 15%. І це відіб’ється на комунальних тарифах, передає Корупція.Інфо
Популярне: Штормовий вітер, дощ і сніг – Синоптик попередила про циклон, який суне на Україну
«Це не для населення, а для промисловості, але відразу ж вони підняли тарифи на воду, тому що в ньому 35% становить ціна на електроенергію. Уже Київводоканал заявив про своє бажання на 20% підвищити тариф – до 18 гривень. Хоча ще недавно, коли у них було сім гривень за куб, заявляли, що це повністю покриває всі їхні інвестиційні потреби», – стверджує екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.
Тариф на електроенергію – один для всіх українців. За три роки він подорожчав утричі: до підвищення був по тридцять копійок, якщо використовуєш до 150 кіловат за місяць, після того – 90 копійок за кіловат вдень та вдвічі менше вночі. Голова НКРЕКП Дмитро Вовк запевнив: у 2018 році ціни на електроенергію для населення не зміняться.
Тарифи на тепло наприкінці року піднялися у Харківській та Чернігівській областях. Натомість у Закарпатській, Миколаївській та Луганській областях вони навіть зменшилися. Кияни ж в цьому році будуть платити за опалення та гарячу воду на 4% менше, ніж минулого року. Екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко пояснює, що ціни в різних регіонах різняться, бо уряд в наслідок реформи децентралізації відпустив контроль за тарифоутворенням. Тому в кожному конкретному випадку потрібно розбиратися, чим постачальники послуг обґрунтовують свої ціни.
Експерти відзначають: вартість тепла та гарячої води складається на 70% з ціни на газ. Тому МВФ вимагає від України двічі на рік переглядати ціни на блакитне паливо для населення. Це одна з умов отримання кредитних траншів від фонду. Згідно з вимогами, ціни повинні були вирости ще восени минулого року – майже на 20%. Але в Кабміні на початку цього опалювального сезону заявили, що робити цього не будуть.
Відповідно до вартості енергоносіїв та електроенергії, тарифи за комунальні послуги в Україні у 2018 році мають і надалі зростати. Проте 2018-й – це передвиборчий рік. Експерти переконані: аби не втратити голоси виборців, значного підвищення на комуналку не буде. Навіть якщо заради цього доведеться остаточно зіпсувати стосунки із західними партнерами.