Дмитро Разумков намагається не протистояти Володимиру Зеленському, а поступово дистанціюватися від нього. Спікер Верховної Ради “зависає” між командою президента та самостійною політичною кар’єрою.
Таку думку було висунуто у програмі “Що це було?” з Сергієм Лещенком та Володимиром Фесенком, повідомляє 24 канал.
Про амбіції Разумкова
Монобільшість все-таки лояльна до Володимира Зеленського. Так, там є деякі лобістські групи, є ідеологічне різноманіття, але протягом останнього місяця ми побачили, що депутати партії Зеленського помітили зміцнення президента.
Коли була велика пресконференція Разумкова, він підтвердив, що залишається членом команди Зеленського. Однак в конкретних кроках ми бачимо, що він відходить.
Разумков не хоче бути нелояльним, не хоче вступати у конфлікт із Зеленським, але демонструє свою особливу думку. Це початок. Він через певний час буде змушений робити вибір.
Про інтеграцію України в ЄС
Не стільки в Україні зараз є запит на євроскептицизм, скільки поки що для нього немає підстав. Попри це, вони можуть з’явитись.
Ми повинні обирати – або ми робимо стратегію євроінтеграційних реформ так, як робили наші східноєвропейські сусіди, або норвезький сценарій, коли ми можемо бути частиною європейського економічного простору, але зберігаючи свої економічні інтереси.
Норвегія – частина європейського економічного простору. Вона значною мірою інтегрована, але політично – ні. Це один із варіантів. Я думаю, що у нас врешті-решт зараз починаються тільки паростки європрагматизму. Ми мусимо сформувати достатньо раціональний, прагматичний підхід до європейської інтеграційної політики.
Про стосунки України з Китаєм та США
Я боюся спроби відновити багатовекторність, наприклад, в стосунках з Китаєм. Вони не спрацюють. Зараз є нове протистояння. Мало нам війни з Росією. Зараз є геополітичне протистояння з США та Китаєм.
Якщо ми спробуємо вести якусь подвійну гру і з США, і з Китаєм, боюся, що це не вийде. Конкретний приклад – Мотор Січ. Доведеться обирати. Фактично ми вже вибрали – пішли на стандарти, які були запропоновані США.
Це стосується безпеки, зокрема і нашої. Двигуни могли потрапити до Росії, а це не в наших інтересах. Нам би була вигідна гнучка політика, де ми могли б активно співпрацювати й з Китаєм, і з США. Однак навряд чи це вийде.
Про діяльність Зеленського
У Зеленського цікава тактика – вона не всім подобається, його багато хто критикує, але він почав критикувати Захід.
Я думаю, що в цьому випадку не критика заради критики, а дійсно прояв емоційного незадоволення, що ми хочемо та рухаємось у напрямку Заходу, хочемо бути у Європейському Союзі та НАТО, але не отримуємо належної взаємодії. Рух має бути з обох боків, а цього, на жаль, немає.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.