Співробітники військової контррозвідки Служби безпеки України викрили та задокументували діяльність створеного Головним Управлінням Генштабу Збройних сил РФ в Луганську спеціального інформаційного підрозділу та агентурної мережі спецслужб Росії на підконтрольних українській владі територіях.

Про це на брифінгу повідомив керівник військової контррозвідки СБУ Сергій Левченко.

У повідомленні зазначається: 

Група під кодовою назвою "Сапфір" за завданням російських кураторів організовувала підготовку та проведення антиукраїнських інформаційних кампаній. 

Учасники групи також займалися збором та аналізом інформації стосовно вищого керівництва України, Збройних Сил та інших військових формувань, збором розвідувальної інформації про сили та засоби, що задіяні в Операції об’єднаних сил. 

Співробітники військової контррозвідки СБУ ідентифікували "куратора" цього інформаційного підрозділу, кадрового співробітника ЗС РФ підполковника Сазонова Олександра Олексійовича, оперативний псевдонім – "Павел Бодров".

"Ми встановили, що він обіймає посаду керівника оперативної групи у складі розвідувального центру російської воєнної розвідки у Луганську", ‒ уточнив керівник військової контррозвідки СБУ.

Правоохоронці задокументували, що до складу підрозділу "Сапфір" входить п’ятнадцять ідентифікованих членів незаконного збройного формування так званої "народної міліції "ЛНР". 

Для координації роботи групи "Сапфір" з так званими "органами влади і управління "ЛНР" та сприяння її роботі представники російської воєнної розвідки використовували завербованого ними "радника уряду ЛНР", громадянина України Тимохіна Андрія Володимировича на прізвисько "Князь".

Для дискредитації вищого військово-політичного керівництва нашої держави учасники групи "Сапфір" здійснювали підготовку та розповсюдження в соціальних мережах фейкових матеріалів. 

Крім цього одним із основних завдань групи було розпалювання міжконфесійної ворожнечі. 

Для розповсюдження фейкових повідомлень зловмисники використовували спеціально розроблені сайти, задіювали месенджери IP-телефонії та електронні поштові скриньки. "Зловмисники також розсилали листівки та СМС-повідомлення провокаційного змісту українським військовим", ‒ підкреслив представник СБУ.

Служба задокументувала, що військова розвідка РФ ставить чіткі завдання щодо розсилання листівок для дискредитації України, повідомлення із звинуваченнями командування ЗС України у нібито приховуванні бойових втрат. За задумом кураторів це мало призвести до зниження морально-психологічного стану українських військовослужбовців, які перебувають на лінії зіткнення, та їх залякування.

Свої "досягнення" група "Сапфір" відображала у щомісячних звітах перед Головним управлінням Генерального штабу Збройних сил РФ.