Розрекламований наступ російської армії у бік Куп’янська на Сватівському напрямі фронту обернувся повним провалом. Росіяни не тільки не досягли поставленої мети, а й почали відступ.
Про це повідомляє військовий експерт, координатор групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.
У своєму Telegram-каналі він пише, що росіяни з пафосом повідомляли про великий контрнаступ на Лимано-Куп’янській осі, погрожуючи перетворити Куп’янськ на другий Бахмут, проте, за підсумками кількох тижнів боїв, розпочали відступ.
«Так можуть лише Рос окупаційні війська. Як там Синьківка? Взяли? До речі, у напрямку Ольшан росте не лише сіра зона», — пише експерт, зазначаючи просування української армії.
Російські джерела почали розповсюджувати інформацію про нібито захоплення населеного пункту на Харківщині. Росіяни похвалилися тим, що «взяли Синьківку», показавши кадри із селища Воронове на Луганщині. Проте, крім невдач, окупанти на цьому напрямку нічого не досягли.
Про це розповів військовий оглядач, координатор групи «Інформаційний спротив» Констянтин Машовець.
«На Куп’янському напрямі… «російського спортсмена» знову «осягла невдача», — повідомив у ранковому огляді 3 вересня військовий оглядач групи «Інформаційний опір» Костянтин Машовець.
Йдеться про «захоплення Синьківки», яке широко розрекламували російські пропагандисти. Заяви росіян Машовець назвав «м’яко кажучи, трохи перебільшеними».
«Підрозділам 25-го омсбр противника, навіть за «сприяння» лівофлангових підрозділів 138-го омсбр та 1427-го мсп ТРО не те, щоб «взяти Сіньківку» не вдалося… Але навіть довелося «трохи посунутися» на північ с. Лиман Перший, уздовж узлісся лісу та дороги, що веде в с. Ольшано. Навряд це можна вважати «успіхом на Куп’янському напрямі», — написав Машовець.
Він також повідомив, що кілька діб тому росіянам довелося потіснитися в районі села Новоєгорівка.
«У свою чергу, на північ від с. Стельмахівка десь три доби тому підрозділи 27-ї омсбр противника, посилені підрозділами 1431-го мсп ТРО, спробували здійснити те, що їм кілька тижнів тому вдалося в районі с. Новоселівське – прорватися за дорогу Куп’янськ – Сватове, цього разу – у напрямку на с. Березне. І теж – не дуже вдало. До дороги дійшли, а за дорогу вже сил не вистачило… Просування вимірювалося десь у 150-200 метрів», — зазначив Машовець.
Експерт додав, що в районі с.Кліщіївка противник силами підрозділів 83-ї окремої десантно-штурмової бригади (одшбр), посилених окремими підрозділами 102-го мсп, спробував повернути собі контроль над опорним пунктом на північний захід від села (невдало для себе). А також зараз намагається закріпитися у двох посадках, що тягнуться вздовж залізниці на схід від села. При цьому ущільнюючи свої бойові порядки на цьому напрямі підрозділами 1307-го мсп ТрВ.
Попри все збройні сили Російської Федерації (ЗС РФ) намагаються припинити український контрнаступ, але резерви зменшуються з кожним днем. Вільних частин, які проходили б навчання в тилу, зараз немає. Залишилися лише ті, що безпосередньо знаходяться на фронті. Про це повідомив військовий експерт Ян Матвєєв.
“Російська армія вже давно, щонайменше із зими переключилася на режим оборони територій, які змогла захопити. Відповідно, де найбільше загроза того, що українські війська зможуть звільнити територію, прорватися і зможуть завдати великої шкоди, туди і перекидають підкріплення”, — сказав він.
Військовий експерт зазначив, що значне перекидання резервів противника можна було спостерігати на початку контрнаступу Збройних сил України (ЗСУ) в районі Бахмута Донецької області.
“Тоді українські війська просунулися в районі Кліщіївки і Курдюмівки, і російським військам довелося перекинути серйозні підкріплення, зокрема навіть “кадирівців”. Ми бачили появу там і свіжих танків Т-90, і частини, забезпечені новою технікою. І справді, зараз український наступ там загальмувався, бої вже довго проходять на лінії Кліщіївка, Курдюмівка”, — розповів він.
Наразі, через значний просування української армії на Запорізькому напрямку, росіяни намагаються перекидати резерви туди, каже Матвєєв.