Понад півтора десятка російських танків знищили українські військові на Донецькому напрямку.

 

 

А ще – бойові машини піхоти, артилерійські системи та щонайменше до двох батальйонів ворожої піхоти. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН. 
 
Зазначається, що воїни 59-ї мотопіхотної після боїв на Херсонщині стали на захист Донецького напрямку. Військові кажуть: інтенсивність ворожої артилерії на ділянці дещо зменшилась. Натомість штурми бронегрупами відбуваються майже щодоби. 

Кулеметні черги на ділянці фронту перед тимчасово загарбаним Донецьком – явище повсякденне, кажуть українські захисники. Інтенсивність ворожих артилерійських обстрілів тут теж вражає.  

“Це одні з передових українських позицій на Донецькому напрямку, які не змінювалися точно з 2015-го року. Ці позиції – справжній раритет”, – каже кореспондент Олександр Моторний.  

Бійці кажуть, що переживають тут по кілька ворожих штурмів за ніч. А зранку – атаки російських бронегруп. Ось що про втрати окупантів унаслідок таких дій каже український захисник:  

“Мруть славно, інколи навіть дуже ефектно. Це виходить багато спалених танків, БМП, артилерійських систем… Про піхоту мовчу, ми її вже й не порахуємо”. 

Щонайменше кілька батальйонів ворожої піхоти, твердять українські воїни, вже утилізували на цьому напрямку.  

“Вибиваємо, щоб вони тут не ворушилися”, – каже захисник. 

Ефективно винищувати ворожі угруповання українським захисникам вдається і на Вугледарському напрямку. Там бійці Сил спецоперацій ЗСУ влаштували засідку у ворожому тилу, знищили російську техніку та зірвали штурм окупантів. 

  

Як повідомляють Сили спецоперацій ЗСУ, захисники влаштували засідку на шляху висування танкового підрозділу росіян – сумнозвісної 155 бригади морської піхоти, що базується у місті Владивосток. 

  

Внаслідок спільних дій бійців СЗГ та 72-ї окремої механізованої бригади було знищено модернізований російський танк Т-80, ще до того, як він вийшов на вогневу позицію. 

  

До того ж, під час бою в полон потрапили двоє членів танкового екіпажу – контрактники, російські морські піхотинці. 

  

Українські військовослужбовці надали кваліфіковану медичну допомогу полоненим і винесли їх за лінію бойового зіткнення до Сил оборони. 

  

«Спільна операція СЗГ України та 72-й ОМБр пройшла без втрат з нашого боку та зірвала заплановані ворогом штурмові дії на Вугледарському напрямку», – додають військові. 
 
Як ми бачимо, попри те, що ситуація на фронті, а особливо – Донецькому напрямку, залишається складною, українські захисники продовжують не лише стійно тримати оборону, а й винищувати ворога у великих масштабах. Зокрема це підтверджує авторська стаття американського видання The New York Times, у якій зазначається, що за 11 місяців повномасштабної війни Росія втратила в Україні близько 200 тисяч військовослужбовців. 

За даними американських та інших західних офіційних осіб, кількість вбитих і поранених російських військових в Україні наближається до 200 тисяч, пише NYT. 

“Ці втрати лише за 11 місяців у 8 разів перевищують американські за два десятиліття війни в Афганістані”, – йдеться у статті.  

Зазначається, що особливо великі втрати російська армія зазнала у боях за Бахмут і Соледар. 

Разом з тим, пише видання, російські аналітики кажуть, що людські жертви навряд чи стануть стримуючим фактором для військових цілей Путіна. 

“Війна ведеться на кшталт боротьби, з якою країна зіткнулася під час Другої світової війни, коли загинуло понад 8 млн радянських солдатів. Путін готовий до сотень тисяч жертв в Україні, хоча більша кількість жертв може підірвати його політичну підтримку”, – говориться у публікації.