кор одеса

Місто-герой Одеса героїчно бореться з дивакуватими і, так би мовити, традиційними випадками корупції у 2015 році.

1.  Нелагальна "фармацевтика" – нелегальні прибутки

На Одещині начальник сектору боротьби з наркотиками отримав хабар від наркодільця
26.01.2015

Прокуратура  Одеси спільно з управлінням СБУ в області 23 січня  викрила начальника сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків одного з райвідділів міліції на Одещині та ще двох оперуповноважених на одержанні  неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області.

Установлено, що міліціонери вимагали та отримали хабар у сумі 52 тис грн від громадянина за непритягнення його до кримінальної відповідальності за зберігання наркотичних речовин.

2. Корупція через ліжко

Троє затриманих в Одесі міліціонерів використовували в корупційній схемі повію
27.01.2015 

Суд обрав трьом правоохоронцям, спійманим недавно на хабарі у 52 тисячі гривень, запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю застави.

Як повідомляє Інтер, одночасно прокуратура озвучила нові подробиці справи.

За словами першого заступника прокурора Одеси Олега Хорсуненко, начальник сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Овідіопольського райвідділу міліції разом зі своїм підлеглим і співробітником карного розшуку Приморського райвідділу організували досить просту схему.

Вони знайшли громадянку, яка раніше займалася проституцією. Шляхом шантажу змусили її розмістити оголошення в інтернеті, мовляв, надає інтимні послуги за гроші, але з однією умовою: клієнт повинен з’явитися за вказаною адресою з марихуаною, щоб «покурити і розслабитися». На місці ж клієнта чекала не повія, а міліціонери.

«А далі все спільно затримують так званого злочинця з наркотичним засобом, якого вони ж схилили до того, щоб він це наркотичний засіб приніс при проведенні дозвілля з їх громадянкою», – пояснив заступник прокурора.

Розробка по цій групі міліціонерів велася кілька місяців. Операцію із затримання прокуратура провела спільно з СБУ під час отримання від чергового клієнта хабара за не притягнення його до кримінальної відповідальності. Зараз слідство збирає матеріали за іншими епізодами діяльності групи.

У той же час самі затримані давати будь-які свідчення поки відмовляються. На суді, де їм обирався запобіжний захід, говорили, що їх «підставили» і «це все провокація». Суд же ухвалив взяти їх під варту, правда, з можливістю вийти на свободу після внесення застави в 365 тисяч гривень з кожного.

Якщо провину міліціонерів доведуть, їм загрожує від 5 до 10 років в’язниці.

3. Праця задля відпочинку

Екс-чиновниця назбирала хабарів у гривнях, доларах та євро за путівки до санаторіїв
04.02.2015

Прокуратура Одеси скерувала до суду обвинувальний акт за підозрою громадянки у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області.

Встановлено, що у листопаді 2014 року колишній посадовець Одеської міської виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності отримала від 5 громадян неправомірну вигоду за видачу путівок до різних санаторіїв на території України.

У ході огляду кабінету службової особи правоохоронцями було вилучено 30 тис грн, більш ніж 5,5 тис доларів США та майже 1,5 тис євро.

4. На дітях не економлять

За коштовні харчі для дитсадків Іллічівська порушено карну справу
23.02.2015
 

«Центр протидії корупції» оскаржив тендери на постачання продуктів загальною сумою 13,22 млн грн. у Іллічівську Одеської області.

Про це повідомляється на сайті громадської організації «Укр.ав».

Юристи ЦПК і народний депутат Сергій Лещенко оскаржили цю закупівлю прокурору Одеської області Призу А.А., який 28 січня вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Іллічівської міської ради за ознаками злочину передбаченого ч.1 ст. 364 КК України. Санкція статті передбачає позбавлення волі до 3 років.

Також закупівлю оскаржили  голові Державної фінансової інспекції України Гордієнку М.Г., який доручив Держфінінспекції в Одеській області провести аналіз документів.

Нагадаємо, відділ освіти Іллічівської міськради Одеської області 30 грудня уклав угоди на постачання продуктів для дитсадків міста на суму 13,22 млн грн. Тендерні ціни по окремим продуктам значно перевищують ринкові. Так, ціна на філе куряче складає майже 65 грн/кг. У відкритих джерелах була інформація про оптові ціни на філе куряче на рівні 44 – 47,8 грн/кг. Яловичину придбають по 84,30 грн/кг.

За даними моніторингу Мінекономрозвитку, 30 грудня ціна на яловичину по Україні складала 70,91 грн/кг.

5. Не тільки духовним живуть митці

На Одещині архітектора-хабарника визнали шахраєм
06.03.2015 

Іллічівський міський суд визнав винним у шахрайстві і засудив до року і шести місяців позбавлення волі (без випробувального терміну) колишнього заступника начальника управління архітектури та містобудування місцевої мерії.

Про це повідомляла «Думська»

Чиновнику інкримінували вимагання та отримання 26 тисяч гривень від власника фірми «Веселка» – за сприяння в розміщенні МАФу.

Але оскільки замначальника управління ніяк не міг вплинути на сесію міськради, яка і погодила установку будки, його дії кваліфікували як шахрайство.

Свою вину чоловік визнав повністю.

6. Абсурдні крадіжки або дякуємо волонтерам
11.03.2015 
Волонтери звинувачують командування одеської механізованої бригади в розкраданнях (відео)

Недолік палива, води і розкрадання переданої волонтерами техніки – щодня з подібним набором проблем доводиться стикатися бійцям одеської 28-ї окремої механізованої бригади.

 

 

7. Герой-підробка

Підполковник міліції підробив документи про участь в АТО і незаконно отримав гроші
13.03.2015 

Прокуратура Одеської області здійснює досудове розслідування стосовно керівника одного із територіальних підрозділів МВС України, якого підозрюють у привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем; службовому підробленні.

Про це повідомляє прокуратури Одещини.

Установлено, що керівник підрозділу міліції, діючи за попередньою змовою зі своїм підлеглим працівником, внесли завідомо неправдиві відомості до документів про їх відрядження до зони проведення антитерористичної операції в Луганській області.

Внаслідок таких злочинних дій правоохоронці незаконно отримали загалом понад 25 тис грн премій та витрат на відрядження.

Разом з тим зазначені особи не брали участь в антитерористичній операції, інших бойових діях, а лише доставляли на Луганщину співробітників підрозділу для участі в АТО.

8. Звичка – друга натура

Люстрований віце-губернатор Одеської області проводить наради замість голови ОДА
18.03.2015 

Радник губернатора Одеської області Наталія Чегодар проводить селекторні наради з керівниками районів, немов раніше займає пост віце-губернатора (на яку найближчі 10 років вона претендувати не може, тому як люстрація).

Про це “Думській” розповіли в одній з райдержадміністрацій регіону.

«Власне, після звільнення Чегодар змінилося тільки назва її посади. А так все, як було раніше. Вона продовжує роздавати вказівки, проводити наради, словом управляє», – зазначив співрозмовник.

9. Бо психіатр – дорога професія

В Одесі міліціонери вимагали від лікаря-психіатра 5 тис дол США хабара
21.03.2015

Повідомлено про підозру двом правоохоронцям у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 368 КК України (співучасть, вимагання та одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Одеської області.

У ході досудового розслідування співробітниками прокуратури спільно зі співробітниками УСБУ в області під час отримання 5 тис дол США затримано старшого слідчого та старшого оперуповноваженого райвідділу міліції в Одесі.

Встановлено, що правоохоронці вимагали та одержали гроші у лікаря-психіатра за не відсторонення його від посади та не притягнення медика до кримінальної відповідальності за зловживання службовим становищем і службову недбалість.

Джерело: Корупція.інфо