habar

Кількість українців, які дають хабарі, знизилася на 9% за три роки.

Майже кожному п'ятому українцю доводилося протягом останнього року особисто давати хабар або робити подарунок для вирішення особистого питання.

Про це свідчать дані дослідження соціологічної групи "Рейтинг", передає Корупція Інфо

При цьому, за три останні роки цей показник зменшився з 27 до 18%. Разом з тим, 43% вважають, що рівень корупції в їх регіоні протягом останнього року зріс (три роки тому таких було майже 50%).

На думку 54% опитаних корупція – це хвороба, яка заважає розвитку суспільства, в той же час 40% вважають, що корупція – це механізм, без якого вже не може існувати українське суспільство. За три останні роки ці показники не змінилися, при цьому сприйняття корупції українцями стає іншим: якщо в 2013 році більше третини виправдовували хабар, якщо мова йшла про рішення важливого особистого питання, то в 2016 таких стало втричі менше (13%).

При цьому українці позитивно оцінюють діяльність чинної центральної влади в таких сферах, як забезпечення проведення місцевих виборів (43%), реформа поліції (42%), обороноздатність країни (35%) і безвізовий режим з ЄС (31%).

Створення в Україні Національної поліції підтримують дві третини опитаних, не підтримують – лише 16%. 5% – нічого не знають про це, 14% – не визначились зі ставленням до реформи.

В ході дослідження було опитано 2 тисячі респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонах і типом поселення, помилка репрезентативності дослідження – не більше 2,3%. Дослідження проводилося 14-22 січня 2016 року.