Схоже, на Херсонщині варто очікувати хороших новин

Так, якщо раніше місцеві потерпали від мінометних атак – відстань до окупантів рахували в сотнях метрів – нині ті все частіше застосовують далекобійну зброю.

Окупанти перетворюють Херсон на суцільну розруху і згарище. Серед ночі росіяни запустили в один із будинків артилерійський снаряд, від нього він вигорів вщент. Таких будівель в Херсоні щоразу більшає, найбільше дістається району Острова, йдеться в ТСН.

Напередодні вдарили окупанти близько 4-тої ранку, коли всі спали. Чималий будинок снаряд великокаліберної гармати пробив наскрізь, продірявив газогін і спричинив пожежу. Шанси вціліти у власній оселі, навіть дотримуючись правил кількох стін, в Херсоні невеликі, але місцеві все ж знаходять причини лишатися: хтось через родичів, хтось каже, доглядати за обійстям, або ж просто через тварин, яких немає на кого полишити.

Російський снаряд, розповідає місцевий мешканець Олександр, прилетів в будинок рикошетом. Як і в згорілому домі сусідів – залізяка продирявила газогін, але дивом обійшлося без пожежі. В будинку в той час спала його донька, нині чоловік мізкує що робитиме далі. “Поки не знаю, дівчат буду вивозить точно”, – в сльозах каже чоловік.

Разом з будинком чоловіка, побило й сусідські. Однієї ночі один районі міста росіяни обстрілювали залпом, сюди теж прилетів російський артилерійський снаряд, господиню дому тоді привалило уламками. З під завалів її діставали сусіди.

На цій же вулиці мешкає 76-річна пенсіонерка Лідія Прокопівна. Поруч з її будинком теж прилетіло, вибиті вікна вже заклеїні плівкою. Виїжджати на старість каже, немає ні сил, ні бажання. Єдина втіха для пенсіонерки – звуки вибухів по той бік, поки окупованого лівого берега Дніпра щоразу лунають все далі і далі. “Відганяють їх туди. Ну, і Слава Богу, наші все відремонтують, аби тільки вигнали окупантів”, – каже жінка.

Якщо раніше місцеві потерпали від мінометних атак – відстань до окупантів рахували в сотнях метрів – нині ті все частіше застосовують далекобійну зброю. Люди вірять – це означає, що ЗСУ відкотили росіян подалі від міста, але руйнувань це поки не зменшує.

Додамо: Відкинувши противника на лівий берег річки Дніпро, Збройні сили України позбавили його навіть потенційної можливості здійснювати будь-які наступальні дії на правому березі. Це одна з причин, через які загрози для Одеси “немає навіть технічно, навіть теоретично”. Про це в інтервʼю розповів військовий експерт Сергій Грабський.

“Переправитися противник вже не має ані фізичної, ані технічної можливості”, — додав він, нагадавши про розгром російської морської піхоти під містом Вугледар Донецької області.
Гість ефіру наголосив, що у противника немає можливості здійснити морську операцію.

“Морська операція проти Одеси тією кількістю кораблів, які навіть є у російського флоту, абсолютно безглузда без просування правобережжям через Миколаїв та в Одеську область… Тому ми категорично виключаємо будь-яку можливість проведення будь-яких операцій проти Одеси на сьогоднішньому етапі. Ну, окрім варварських терористичних обстрілів цього міста та елементів критичної інфраструктури у цьому регіоні”, — коментує Грабський.

За словами експерта, загрози для Одеського регіону не становить і угруповання у Придністров’ї (Молдова).

“Була спроба у квітні організувати певну подобу організації та загрози організації проведення якихось заходів. Але буквально на другий-третій день ці ударні угруповання розбіглися хто куди… Ситуація там повністю контролюється, тому Одеса може спати спокійно”, — підсумував Сергій Грабський.