На Бахмутському напрямку протягом останніх декількох місяців продовжуються пекельні бої. Попри те, що ворог закидає цей напрямок десятками тисяч солдатів, досягти значного успіху РФ так і не вдалося. Тож окупанти посилилися повітряно-десантними військами. 

Про це в ефірі національного телемарафону повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий. 
 
 Також він наголосив, що Бахмут і надалі є головним напрямком удару ворога. 
 
Сергій Череватий розповів, що лише за цю добу на Бахмутському фронті ворог всюди завдає ударів з різних типів артилерії. Загалом, на цьому напрямку окупанти нанесли 128 ударів. 20 з них – в районі Бахмута. 

Окрім того, на всій ділянці фронту відбулося 41 зіткнення. Більшість, 19, саме в районі міста Бахмута. 

Вбито 127 ворогів, 135 зазнали поранень різного ступеню, 
– зазначив Череватий. 

Наразі окупанти діють малими тактичними піхотними групами, перш за все ПВК “Вагнера”. І вони менше там застосовують бронетехніку. 

“Останнім часом ми спостерігаємо, що вони посилилися підрозділами повітряно-десантних військ, механізованих. Також артилерійську підтримку їм надає регулярне військо”, – додав речник. 

Череватий зазначив, що на початку вторгнення у росіян була в основному вся модернізована техніка. Зокрема, БТР-82, танки Т-72, модернізовані Т-80, Т-90, БМП-3. Натомість зараз наші військові все частіше помічають, що у ворога вже з’явилися і БМП-1, які були зняті з озброєння. 

Ба більше, на деяких ділянках фронту зафіксували Т-62 – це стара модель, яка навіть не має активного захисту від кумулятивних зарядів. 

Цей рік нашої боротьби вибив не тільки багато особового складу (ворога – ред), а і багато бронетехніки. Багато було взято як трофеї. Особливо під час Харківської операції, 
– підкреслив Череватий. 

Зазначимо, що про проблеми із технікою в окупантів раніше повідомляла і британська розвідка. Через жахливі втрати в техніці окупанти перекидають на фронт танки і бронетранспортери 50-х років.  
 
У відомстві стверджують, що росіяни надсилають на війну проти України танки Т-62 і бронетранспортери БТР-50. 

Фахівці зазначили, що ця техніка була вироблена понад 60 років тому і має безліч вразливих місць.  

росія має тисячі одиниць на зберіганні, деякі зразки вже помітили в Україні. Лише з літа торік було розконсервовано понад 800 танків Т-62. 

Очевидно, що це наслідки того, що російська економіка так і не змогла перейти на військові рейки, і щоб компенсувати колосальні втрати техніки на полі бою в Україні, росіяни змушені активно знімати зі зберігання 60-річні танки типу Т-62 і т-72. 

Як розповів військовий експерт Олег Жданов, з Кремля дуже часто лунають розпорядження від диктатора Путіна берегти техніку: 

“Що б вони не говорили, але випуску нових сучасних танків немає, модернізації наявних танків немає. На сьогоднішній день вони насилу тільки налагодили ремонт тих танків, які знімають зі зберігання. Росіяни змушені розгортати 60-річні танки типу Т-62 і Т-72, випущені ще у Радянському Союзі”. 

За його словами, навіть хвалена 1-ша гвардійська танкова армія, яка на парадах хвалилася танками “Армата”, Т-90 “Прорив”, Т-72Б3, Т-80БВМ, сьогодні пересідає на Т-62, Т-72, щоб компенсувати ті втрати, які вони зазнали. Крім того, в Україні вже ідентифікували БТР-50 1954-го року випуску, зазначив Жданов. 

При цьому експерт акцентував на тому, що, поки росіяни розконсервують Т-62 і Т-72, ЗСУ посилюються американськими БМП Bradley, які прозвали “винищувач танків”.