Для ЗСУ в процесі повернення територій України одним з найскладніших завдань буде відвоювати Донецьк. Штурм міста виглядає нереалістично, єдиний варіант – оточення і облога.
Про це розповів військовий експерт Олег Жданов, коментуючи контрнаступ ЗСУ в інтерв’ю російському політику і блогеру Марку Фейгіну.
“Я думаю, що там, на мою думку, найменші перспективи наступу, бо там лінія оборони, яка будувалася вісім років. Ми не зрушили з цієї лінії і проривати цю лінію буде дуже важко”, – пояснив Жданов.
Експерт також нагадав, що Донецьк є величезною агломерацією.
“Там немає кордону між Макіївкою та Донецьком, до Харцизька це практично вся одна забудова. Житлова забудова перемішується із промисловими зонами. Там дуже складно було вести бойові дії… От якщо його оточити і взяти в облогу – так. Але для цього треба його обійти, він величезний. Ми вже одного разу ходили на Іловайськ, знаємо, чим це скінчилося. Тоді, щоправда, інший Генштаб був і допомоги не було ніякої – воювали, як могли… Якщо такий варіант оточення Донецька – так, цілком можливий”, – зазначив він.
Після звільнення окупованих територій Донецької та Луганської областей, місцевим жителям потрібно буде якось порозумітися з іншими українцями, а не навпаки.
З такою заявою виступив секретар РНБО Олексій Данілов в інтерв’ю Наталії Мосейчук.
За його словами, після деокупації всіх територій люди, які проживали всі ці роки там, повинні змиритися з неподільністю України.
Відповідаючи на питання Мосейчук, як українці домовляться з жителями тих територій Донецької та Луганської областей, які останні вісім років були окуповані, Данілов зазначив, що це їм з іншими українцями знайти спільну мову, а не навпаки.
“У нас є кордони, і якщо когось не влаштовують закони і правила, які діють на території нашої країни, ми нікого не тримаємо. Світ великий. Вони можуть відправитися в Сполучені Штати, в Німеччину, куди завгодно. Або – в Якутію, або – в Воркуту. Де їх там ще чекають? Дивіться, я хочу, щоб ви розуміли: не ми – до них, а вони – до нас. Це фундаментальна річ”, – сказав Олексій Данілов.
Раніше повідомлялось, що від самого початку повномасштабної війни Росія використовує мешканців ОРДЛО – навіть тих, які мають паспорти РФ – як гарматне м’ясо для розвідки боєм, заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов, розповідаючи про особливості так званої мобілізації в “ЛДНР”.
– Ми яскраво бачимо політику ставлення росіян та РФ до мешканців ОРДЛО як до людей нижчого ґатунку. Поки в Росії триває прихована мобілізація, де намагаються когось мотивувати грошима, стимулювати якимись примарними виплатами чи агітувати з ідейною метою, через пропагандистські канали, в ОРДЛО все просто. Там немає ніякої агітації, там просто людей на вулицях загрібають, – наголосив розвідник.
За його словами, в окупаному Луганську керівникам підприємств наказали знайти ще 8 тис. чоловіків віком до 60 років, “щоб поповнити втрати, відновити боєздатність частин”.
– Тому так, це примусова мобілізація в найгіршій і найогиднішій своїй формі. Люди намагаються чинити тихий опір. Підприємства буквально ховають кваліфікованих співробітників, без яких не можуть працювати. Матері ховають своїх дітей і чоловіків, розуміючи, що на них чекає вірна смерть в цій путінській війні проти України, – пояснює Юсов.