У Браліні, що у південно-західній Польщі, 14 квітня попрощалися з 45-річним добровольцем Міхалом Журеком, який загинув у Бахмуті Донецької області.
Міхал Журек був командиром одного зі взводів Інтернаціонального легіону. У результаті штурму ворожих позицій під Бахмутом польський доброволець зазнав численних поранень і помер 25 березня у шпиталі в Дніпрі. Без батька залишилися четверо дітей віком від 12 до 18 років.
Перед тим, як піти на війну, Журек набирався досвіду у військах територіальної оборони, пише польське видання.
“Він сказав, що буде боротися за свободу України і безпеку Польщі. Він був дуже хороший у тому, що робив. Я не чула про нього поганого слова”, – розповіла дружина загиблого Агата Журек.
Міхала Журека поховали в Браліні. У прощальній церемонії взяли участь українські військовослужбовці та делегація, зокрема генконсул України у Вроцлаві Юрій Токар.
Низка західних країн раніше офіційно дозволила своїм громадянам вирушати в Україну і вступати до лав Інтернаціонального легіону. Зокрема, відправлення добровольців на державному рівні схвалили Великобританія, Данія, Хорватія, Польща та Латвія.
Найбільше серед представників Інтераціонального легіону громадян США та Великобританії, за ними за кількістю йдуть громадяни Польщі та Канади, представники країн Балтики та північних країн, включаючи Фінляндію.
Також за Україну воюють чеченський, грузинський та білоруський батальйони. А оскільки Інтернаціональний легіон перебуває у складі Збройних сил України та його бійці отримують таку ж зарплату, як і військові ЗСУ, то вони не можуть вважатися найманцями.