Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак і голова Виконавчого комітету реформ Міхеїл Саакашвілі провели онлайн-конференцію з послами країн «Великої сімки».
Про це Саакашвілі повідомив у Facebook.
Під час онлайн-конференції послів країн «Великої сімки» поінформували про плани роботи Національної ради реформ при Президентові України та обговорили формат подальшого співробітництва.
«Разом з Андрієм Єрмаком провели Zoom конференцію з послами великої 7-ки і розповіли їм про плани Нацради з реформ. Ми отримали підтримку й обговорили можливості співробітництва», – написав Саакашвілі.
Як зазначають експерти, ще що Саакашвілі вже в одній площині з Єрмаком, свідчить про те, що Саакашвілі ближчим часом посуне його в плані порад Зеленському, а це не поганий знак.
Також, нещодавно, Саакашвілі на зустрічі з тимчасової повіреної у справах США в Україні Крістіною Квін заявив, що хоче ще більше “тісного залучення” американського посольства в українські реформи. І при цьому послався на свій досвід співпраці з дипвідомством США як в Грузії, так і в Одеській області.
Також, голова Виконавчого комітету реформ Міхеіл Саакашвілі заявив, що Україна “потенційно досить сильна”, щоб відмовитись від співробітництва з Міжнародним валютним фондом.
Варто зазначити, що заступник Саакашвілі, Олександр Ольшанський в інтерв’ю “Цензор.нет”, заявив над чим працюватимуть із Саакашвілі.
“Я б сказав так: очевидно, що буде економічний блок. Він складається з декількох частин. Перша, звичайно ж, – фіскальне законодавство, жахливо заплутана. Друга частина – дерегуляція. І третя – це захист прав власності, захист фактично інвестора. Ось ці три напрямки становлять економічний блок, хоча я виклав його суть дуже великими мазками “, – розповів він.
Другий блок завдань, за словами Ольшанського, – неекономічні регуляції, які стосуються великої кількості людей і які зараз не працюють.
“Третій блок – це те, що я називаю запитом на справедливість. В нашому суспільстві є – це вам покажуть будь-які дослідження – величезний запит на справедливість. В цьому контексті чомусь відразу згадується судова система – хоча на ділі це стосується багатьох речей”, – сказав він.
Втім, за його словами, першочергове завдання Ради – організувати свою роботу, зібрати команду з юристів, міжнародних експертів, економістів, фахівців з досвідом законотворчості та інших.