Єлизавета Ясько розповіла, чим відрізняються умови у військовому шпиталі, куди перевели Саакашвілі
Про стан здоров’я екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі розповіла у програмі “Сегодня День” на телеканалі “Україна 24” нардепка від фракції “Слуга народу” Єлизавета Ясько.
“Кілька хвилин тому я вийшла з військового шпиталю, який частково вже перетворився на в’язницю, оскільки в тому місці, де перебуває Михайло Саакашвілі, дуже багато охорони, поставлено сигналізацію, ґрати. Психологічна атмосфера створена така, щоб було відчуття в’язниці.
На жаль, коли востаннє я його бачила, трохи більше тижня тому, він був у кращому стані, ніж сьогодні. Я побачила, що він дуже ослаблений фізично, морально. Зараз починається реабілітація, але є багато діагнозів та симптомів, є проблеми із внутрішніми органами, з головним мозком. На даний момент не знаю, як можливе лікування в умовах несвободи. Це дуже важко із створеними нормами. Він ізольований від світу, мало хто до нього може потрапити. Тому ситуація погана насправді”, – сказала вона.
Ясько розповіла, наскільки змінилися умови утримання Саакашвілі.
“Ситуація така, що в шпиталі вже є апаратура. У в’язниці в Глдані, де він був, це були тортури — і фізично, і психологічно. Постійний тиск різними способами — і криками ув’язнених, і з боку лікарів, і з боку влади постійно створювалася. атмосфера, щоб йому було погано, не надавалася жодна допомога.Наразі вже створено початок курсу, як його виводити з критичного стану.Я сьогодні трохи злякалася, бо знала, що стан критичний, але не знала, що настільки.Особистого лікаря зараз пускають, але цього недостатньо. Потрібні понад 25 медичних експертів, які повинні постійно аналізувати стан здоров’я. Сказати, що стан стабільний – не можна. У такому стані, коли людина виснажена за 50 днів, за 2-3 дні не можна стабілізувати. Це питання тижнів”, сказала вона.
Нагадаємо, колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі повернувся на свою Батьківщину, щоби підтримати прихильників — опозиційну партію “Єдиний національний рух”, але 1 жовтня його затримали грузинські правоохоронні органи.
Проти Саакашвілі порушили 4 кримінальні справи: за зловживання повноваженнями, будучи президентом, та розтрату бюджетних коштів. Також стало відомо, що грузинські спецслужби запідозрили Саакашвілі у підготовці державного перевороту.