Росії не вдається досягнути виконання жодної із поставлених військових задач, відтак політичне керівництво російського режиму передчасно звітує про “перемогу” у Маріуполі, уникаючи при цьому штурму території заводу “Азовсталь”.

Про це під час брифінгу 21 квітня заявив радник керівника Офісу президента Олексій Арестович.

За його словами, протягом доби РФ не вдалося просунутись на жодному з напрямків. Попри це президент РФ Володимир Путін та міністр оборони Сергій Шойгу вже поспішили оголосити про перемогу в Маріуполі.

“Зранку Путін і Шойгу провели нараду і публічно заявили, що Маріуполь перше — взятий, друге — що вони не будуть штурмувати “Азовсталь”, тому що вони не хочуть спричиняти там біди і втрати російського війська, якому в інакшому випадку довелося б вести складні бої на руїнах “Азовсталі”. Це означає наступне: вони не можуть фізично взяти “Азовсталь”, вони це зрозуміли, вони понесли там величезні втрати”, — наголосив посадовець.

Арестович підкреслив, що українські військові продовжують утримувати територію заводу.

“Але відмова ще може бути пояснена тим, що вони перекинули частину своїх військ північніше для того, щоб підсилити свої сили, які намагаються виконати головне політичне завдання — вийти на адміністративні кордони Луганської і Донецької областей”, — сказав радник.

На його переконання, Росія не зможе досягти цієї мети.

“Одразу скажу: їм не вдасться цього зробити. І оце попереднє “проголошення перемог”, не дочікуючись ані Великодня, ані дев’ятого травня, показує, що росіяни усвідомили безперспективність своєї останньої активної операції на цьому етапі війни”, — зазначив посадовець.

Після цього на Україну чекає позиційна війна тривалістю два-три місяці, переконаний він. Протягом цього періоду РФ намагатиметься відновити свої резерви.

“За цей час їх почнуть ламати конкретно економічні санкції, за цей час Збройні сили Україні отримають західну зброю, і ми ще подивимось, хто де збереться і хто кого доламає. Я думаю, що це будемо ми ламати їх”, — підсумував Арестович.