Нардеп Ілля Кива та керівник «Муніципальної варти» та голова Ігор Марі обмінялися потужними відеозвинуваченнями.

Правоохоронним органам України слід перевірити діяльність «Муніципальної варти», яка фінансується з бюджету Києва і підозрюється в низці правопорушень на замовлення керівництва столиці та поширенні ідей фашизму і нацизму.

Про це народний депутат фракції «Опозиційна платформа – За життя» Ілля Кива заявив в відеозверненні на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Я підготував ряд звернень до Генпрокурора, в.о. директора ДБР і глави МВС. Кілька років тому в нашій країні було створено бандформування, просочене неонацистської ідеологією, яке фінансується за гроші киян – з бюджету столиці. Я говорю про «Муніципальну варта» – кишенькову армію мера Кличка, який використовує цих бойовиків для забезпечення контролю за своїми публічними будинками, в рейдерських захопленнях будівництв, контролі за незаконними будівництвами. Як лідер антифашистського руху, як народний депутат і член парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності, буду вимагати розбиратися в законності даного бандформування – сказав він.

У свою чергу, Керівник «Муніципальної варти» та голова київської міської спілки ветеранів АТО Ігор Марі записав звернення-відповідь щодо заяв Киви.

Звертаюсь до усіх органів центральної влади, місцевого самоврядування та здорового глузду з вимогою: «Не дайте задовольнити колаборантське, проросійське та сепаратистське злочинне явище під назвою Ілля Кива», – сказав він.

Також він закликав розслідувати «протиправну діяльність цієї істоти: просування наркотрафіку, ухиляння від сплати податків, знецінення звання українського науковця і отримування фейкових наукових ступенів».

А ще Марі сказав:

«Вимагаємо від головного лікаря клінічно-психіатричної лікарні імені Павлова провести над цієї субстанцією досліди або розтин, аби з’ясувати, як надалі не допустити подібного ганебного явища. Вимагаємо скасування свідоцтва про народження цієї істоти як помилково виданого».

Варто зазначити, що патрулювання вулиць, охорона комунальних підприємств, закриття «наливайок». Для мешканців столиці вже звично щодня бачити чоловіків у коричневій формі із шевронами «Муніципальна охорона» та «Муніципальна варта». Це не поліція, але й не звичайні громадяни. Вони мають свої статути, форму, транспорт, зброю та мільйонне фінансування з міського бюджету.

«Муніципали» фактично мають подвійний статус.

У 2017 році при КМДА було створене комунальне підприємство «Муніципальна охорона». Міський голова Віталій Кличко тоді наголошував, що, по-перше, це дасть змогу скоротити витрати на охорону комунальних підприємств, оскільки приватні охоронні фірми — це дорого. По-друге, це допоможе створити робочі місця для ветеранів війни на Донбасі.

До складу комунального підприємства наразі входять 486 людей, із них близько 440 саме охоронців. Основною метою підприємства, відповідно до статуту, є охорона майна територіальної громади міста Києва, юридичних та фізичних осіб, а також інша діяльність, спрямована на одержання прибутку.