У таборі так званих самостійних українських політиків незабаром може бути поповнення. Мовиться про 40-річного спікера парламенту Дмитра Разумкова.

Про це йдеться у програмі “Pro новини” на 24 каналі.

На цю посаду він потрапив лише тому, що цілих пів року перед парламентськими виборами очолював партію “Слуга народу” Володимира Зеленського. Але тепер усе більше з’являється свідчень, що він виявився президенту не надто вдячним і затіяв власну політичну гру.

Разумков має амбіції і прагне перетворитися тепер на самостійного політичного гравця. Мовляв, йому вже затісно перебувати в тіні глави держави.

Разумков хоче будувати власну політичну кар’єру

Кілька слів, звідки Разумков взагалі взявся і в чому його талант та секрет успішності. В батькові його секрет, який був при Леоніді Кучмі першим помічником і 2 роки колись РНБО очолював. Тобто це тато дав чинному спікеру парламенту непоганий старт.

Саме батько-можновладець сприяв становленню політичної кар’єри Разумкова. Хоча, звісно, політик цілком має право сказати, що тато тут ні до чого, і що це я просто заздрю його успішності. Може, і так.

Спікер Ради утримується від гучних голосувань

Так само не розумію позицію пана Разумкова, коли він на засіданні РНБО відмовлявся голосувати за персональні санкції по гаманцеві Віктора Медведчука.

Тобто політик фактично виступив тоді проти закриття в Україні телеканалів “112 Україна”, ZiK та NewsOne. І от ви хоч що мені кажіть, але спікер українського парламенту не міг не знати, наскільки ці ресурси є Україні насправді ворожими.

Й так само з останнього мені незрозумілою є позиція Разумкова, коли він пішов у спротив до чинного секретаря Ради Нацбезпеки й оборони Олексія Данілова й затіяв з ним полеміку довкола визнання в Україні статусу олігарха.

Крім цього відзначимо, що Осінній політичний сезон буде багатий на кадрові ротації не тільки в Кабінеті міністрів, а й Верховній Раді. Непрості відносини між президентом України Володимиром Зеленським та спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим приведуть до його відставки. Про це розповів політолог Вадим Карасьов.

“Зеленський відмовиться від послуг Разумкова. Якщо за ним була б якась частина команди, можна було б говорити про розкол на дві частини і т.д. Але він один. І в команді президента теж немає великої підтримки, тому мені здається його доля вирішена. Його можна досить безболісно зняти з посади, і він залишиться звичайним депутатом, піде у вільне політичне плавання, а на його місце посадять навіть не Руслана Стефанчука, а швидше за все Олександра Корнієнко”, — вважає Карасьов.

Політолог не вважає, що восени не варто очікувати очікувати масового невдоволення і протестів. За його словами, набагато більшим буде вплив на Україну зовнішнього фактора, то що відбувається в світі — хаотизації геополітики і зовнішньополітичного контексту.

Нагадаємо, народні депутати не зверталися до голови Верховної Ради з підписними листами для збору голосів про його відставку. Про це сказав журналістам спікер парламенту Дмитро Разумков, додавши, що сам йти не збирається.

“Я у відставку точно не збираюся, мені ніхто за підписними листами не звертався. Процедура, ви знаєте моє ставлення, закон один для всіх, навіть для мене, закон про регламент буде працювати в будь-якому випадку”, — сказав Разумков.